آخرین خبر

علی جنتی: تفکیک جنسیتی در کنسرت‌ها را قبول نداریم

آوای ایرانیان: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما تفکیک جنسیتی را در برگزاری کنسرت‌ها قبول نداریم.

به گزارش آوای ایرانیان، علی جنتی با اشاره به این‌که فقط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مسؤول صدور مجوز برای کنسرت است، اظهار کرد: ما تفکیک جنسیتی را در برگزاری کنسرت‌ها قبول نداریم، چون ر این صورت فقط افراد مجرد، آن هم به صورت محدود باید به کنسرت بروند و خانواده‌ها به‌دلیل تفکیک، از این امر محروم می‌شوند.

او که در جمع فعالان فرهنگی و سیاسی آذربایجان غربی سخن می‌گفت، تأکید کرد: انجام این کار در استان آذربایجان غربی قابل قبول نیست و نباید اجازه تفکیک جنسیتی داده شود.

وی همچنین اظهار کرد: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، باز شدن فضای فرهنگی در دستور کار قرار گرفت و بسیاری از کتاب‌های بی‌دلیل توقیف‌شده به مرحله انتشار رسید. فضای تولید و پخش فیلم و موسیقی نیز با رعایت تمام ضوابط و شرایط قانونی و اخلاقی باز شد. این موارد موجب شد تا امید در جامعه فرهنگی و هنری کشور احیا شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن موافقت با درخواست مشارکت آذربایجان غربی در بنیاد ادب و هنر آذربایجان، بیان کرد: باید به‌نحوی این بنیاد را توسعه دهیم که شامل تمام استان‌های آذری‌زبان باشد.

او همچنین اشاره کوتاهی به سیاست‌های وزارت ارشاد در حوزه های مختلف کرد و افزود: تمرکززدایی، بویژه در حوزه اعطای مجوزها در حوزه‌های گوناگون و کاهش موانع صدور مجوز در این بخش‌ها از جمله این سیاست‌ها هستند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “علی جنتی: تفکیک جنسیتی در کنسرت‌ها را قبول نداریم”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید