آخرین خبر

آلبوم موسیقی “استاد شهریار” منتشر می شود

آوای ایرانیان: آلبوم موسیقی «استاد شهریار» همزمان با برگزاری کنگره بین المللی استاد شهریار در تالار وحدت دانشگاه تبریز رونمایی می شود.

به گزارش آوای ایرانیان، سید محمدحسین بلاغی مسئول واحد موسیقی حوزه هنری استان آذربایجان شرقی از تولید آلبوم موسیقی «استاد شهریار» به مناسبت برگزاری کنگره بین‌المللی استاد شهریار خبر داد و گفت: آلبوم موسیقی استاد شهریار به زبان فارسی و ترکی آذری در هفت قطعه به زبان فارسی و آذری تولید شده است. این در حالی است که در در تهیه و تولید آلبوم موسیقی «استاد شهریار» جمعی از پیش‌کسوتان و هنرمندان عرصه موسیقی با حوزه هنری استان همکاری داشته‌اند.

بلاغی بیان کرد : «حضرت محمد(ص)»، «انتظار فرج»، «شب و علی»، «سلام ای شهیدان»، «امام خمینی(ره)»، «کاروان کربلا» و «الله وعده سی» به آهنگسازی محمد ملی اصل عناوین قطعات آلبوم یادشده است. ضمن اینکه اشعار به کار رفته در این آلبوم از دیوان استاد شهریار برگزیده شده و تلاش شده تا اثری فاخر و ماندگار به منظور الگوسازی در عرصه فرهنگ صوتی عرضه شود.

مسئول واحد موسیقی حوزه هنری استان آذربایجان شرقی گفت: ضبط و میکس آلبوم موسیقی «استاد شهریار» در استودیو هورمند توسط مهدی ناصری تهرانی صورت گرفته است و طبق برنامه ریزی این اثر هم‌زمان با برگزاری کنگره بین‌المللی استاد شهریار در تالار وحدت دانشگاه تبریز رونمایی خواهد شد.

کنگره بین‌المللی بزرگداشت استاد شهریار با محوریت علمی «فرهنگ دینی و انقلابی» با حضور مقامات کشوری و استانی و همچنین جمعی از شهریارپژوهان و اصحاب فرهنگ و ادب از داخل و خارج کشور، ۲۵ و ۲۶ شهریورماه جاری در تبریز برگزار می‌شود.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آلبوم موسیقی “استاد شهریار” منتشر می شود”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

برنامه کنسرت ها

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید