آخرین خبر

حدف “یاس” از “بارکد” کار ما نبود!

آوای ایرانیان: فرزاد طالبی گفت: با مکاتباتی که اخیرا با سازمان سینمایی داشته‌ایم از این پس قرار شده تا فیلم‌های سینمایی برای اخذ مجوز موسیقی «باکلام» به دفتر موسیقی مراجعه کنند.

به گزارش آوای ایرانیان،؛  فرزاد طالبی مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد درباره موضوع مجوز موسیقی‌های با کلام فیلم‌های سینمایی به فارس گفت: بنابر ضوابط وزارت ارشاد فیلم‌های سینمایی نیازمند اخذ مجوز موسیقی «باکلام» از دفتر موسیقی هستند.

وی افزود: این قانون از گذشته هم وجود داشته است و قانونی نیست که به تازگی وضع شده باشد. البته این قانون منحصر به موسیقی «با کلام» می‌شود و موسیقی متن فیلم‌ها نیازی به مجوز دفتر موسیقی ندارند.

مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: این قانون که از قبل هم وجود داشته،‌ بنا به دلایلی رعایت نمی‌شده است. با مکاتباتی که اخیرا با سازمان سینمایی داشته‌ایم از این پس قرار شده تا فیلم‌های سینمایی برای اخذ مجوز موسیقی «باکلام» به دفتر موسیقی مراجعه کنند.

گفتنی است، چندی پیش فیلم «بارکد» به دلیل استفاده از صدای “یاس” خواننده مطرح رپ به اصلاحیه خورد و صدای یاس از تیتراژ فیلم حذف شد که برخی رسانه ها  از اعمال نظر مرکز موسیقی ارشاد دراین خصوص خبرداده بودند که فرزاد طالبی در گفتکو با آوای ایرانیان ضمن رد این مسئله گفت: تاکنون حتی یک مورد از سوی سازمان سینمایی به ما ابلاغ نشده است و تا این لحظه دفتر موسیقی ارشاد نسبت به به هیچ اثر سینمایی نظر و یا دستورالعملی نداده است.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “حدف “یاس” از “بارکد” کار ما نبود!”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید