آخرین خبر

بالن قلب برای استاد موسیقی ایران

آوای ایرانیان: این آهنگساز و رهبر ارکستر شناخته شده- علاوه بر موسیقی‌، علاوه بر قطعات سمفونیک بسیار و رهبری ارکسترهای برتر دنیا به چیزهای دیگری نیز در ایران شهره است. به شادی وصف‌ناپذیری که همواره در وجودش هست و از او جوانی در آستانه ۸۰ سالگی ساخته است. او چند روز گذشته، دردی در قفسه سینه‌اش احساس می‌‌کند و به بیمارستان می‌رود و پزشکان متوجه می‌شوند که چند رگِ قلبش به صورت جزیی گرفته و باید مداوا شود.

البته که ماجرا چندان جدی نیست و لوریس چکناواریان، آهنگساز شناخته شده می‌تواند با زدنِ یک «بالن» خیلی زود از بیمارستان مرخص شود و دوباره به کارهایش بپردازد. به خصوص اینکه این روزهایش بسیار شلوغ و پرکار است. مثلا اینکه  حدود ۱۰۰ داستان کوتاه دارد که قرار است مهرماه به چاپ برسد. علاوه بر آن شعر‌های زیای هم دارد و هدفش این است که تا یک سال دیگر در تئاتر و بعداً در فیلم بازی کند. خودش می‌گوید: «می‌دانید زندگی پیش می‌رود. به تو نگاه نمی‌کند که چند سال داری. سن نشانه تجربه است نه پیری و در هنر هم بازنشستگی معنا ندارد.»

او به عنوان رهبر ارکستر، توانسته با هزینه خود ارکسترهای مختلفی را در نقاط مختلف جهان از جمله اتریش، بریتانیا، آمریکا، کانادا، فنلاند، ارمنستان، تایلند رهبری کند. ساخته‌های چکناواریان توسط گروه ارکسترهای مختلفی مانند ارکستر سمفونیک لندن، ارکستر فیلارمونیک لندن، ارکستر هال، ارکستر فبلارمونیک هلسینکی، ارکستر سمفونیک هلسینکی، ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر سمفونیک نیویورک اجرا شده‌اند.

موزیک ما

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “بالن قلب برای استاد موسیقی ایران”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید