آخرین خبر

برنامه گالری‌ها در روزهای گرم مرداد

برنامه گالری‌ها در روزهای گرم مرداد

گالری‌ها، فرهنگسراها و مراکز هنری تهران با برپایی نمایشگاه‌هایی در حوزه هنرهای تجسمی، میزبان علاقه‌مندان به هنر در نخستین روزهای مردادماه هستند.

به گزارش آوای ایرانیان، نمایشگاهی از آثار نقاشی آبرنگ ۱۲ هنرمند در نگارخانه «عقیلی» برگزار می‌شود. در این نمایشگاه ۳۵ اثر از سمانه برقانی‌نژاد، هادی پاکتی، عسگر تیغ‌زن، سیما چکامیان، آزیتا داورخواه، نرگس عدیلی‌پور، سیروان مرادی، مینوشکا مصطفایی، نادر مهذب‌نیا، جبار نظری، سارا واصف‌نیا و زینب یزدانی‌نیا به‌نمایش درخواهد آمد.

علاقه‌مندان برای دیدن آثار این نمایشگاه می‌توانند از یکم مردادماه به‌مدت یک هفته از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری «عقیلی» واقع در شهرک غرب، خیابان سیمای ایران، روبه‌روی بیمارستان لاله، خیابان پنجم، گذر فروردین، شماره ۱۲ مراجعه کنند.

خانه هنرمندان ایران

چهارمین دوره نمایشگاه «چهارسوی خیال» از سوی انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود. در نمایشگاه گروهی مجسمه‌ی امسال، حدود ۴۰ اثر با موضوع و تکنیک آزاد در ابعاد مختلف به‌نمایش درخواهد آمد.

چهارمین دوره نمایشگاه «چهارسوی خیال» ۳۱ تیرماه ساعت ۱۷ افتتاح می‌شود و تا ۱۵ مردادماه در نگارخانه‌های خانه هنرمندان ایران برپاست.

گالری شکوه

نمایشگاهی از آثار نقاشی مرضیه ضیائیان با عنوان «رنگ و خیال» گشایش می‌یابد. ضیائیان در این نمایشگاه ۲۵ اثر رنگ روغن و اکریلیک روی بوم را در ابعاد متفاوت به تماشا می‌گذارد. تابلوهایی که هنرمند در این نمایشگاه ارائه خواهد کرد، نتیجه ۲۵ سال کار او است.

این نمایشگاه از یکم تا سیزدهم مردادماه هر روز (به‌جز پنجشنبه‌ها) از ساعت ۱۷ تا ۲۱ در گالری «شکوه» به نشانی فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان امیر نوری، شماره ۱۹ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

گالری گلستان

بیست‌وچهارمین دوره «صد اثر صد هنرمند» در حالی عصر روز جمعه اول مردادماه ۱۳۹۵ در گالری گلستان آغاز به کار می‌کند که امسال میزبان ۱۹۵ هنرمند و حدود ۲۲۰ نقاشی، نقاشی‌خط و مجسمه خواهد بود.

گران‌ترین اثر این دوره، یک تابلوی نقاشی از سهراب سپهری است که ٢۵٠ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. همچنین با هدف جلب توجه مردم به خرید آثار هنری و تحقق شعار «هر خانه ایرانی، یک اثر هنری» آثاری با قیمت ۱۰۰ هزار تومان نیز در این نمایشگاه ارائه می‌شود.

بیست‌وچهارمین دوره «صد اثر صد هنرمند» اول مردادماه افتتاح می‌شود و تا ٢٧ مردادماه در این گالری به نشانی دروس، خیابان کماسایی، پلاک ۳۴ برپا خواهد بود. علاقه‌مندان می‌توانند هر روز (به‌جز پنجشنبه‌ها) از ساعت ۱۶ تا ۲۰ از این رویداد دیدن کنند.

نگارگذر خاتم (ص)

«تجلی مضامین قرآنی در ساحت هنر» عنوان نمایشگاهی است که با هدف آشنایی مخاطبان با جلوه‌های هنری منقش به آیات و مضامین قرآنی در نگار گذر دائمی خاتم (ص) برگزار شده است. این نمایشگاه آثاری از تصاویر جاذبه‌های معنوی، تاریخی و فرهنگی کشور است که به آیات قرآن کریم مزین شده است.

علاقه‌مندان برای دیدن این نمایشگاه می‌توانند تا ۱۰ مرداد ماه هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۷ به نشانی یافت‌آباد، میدان الغدیر، بلوار الغدیر شمالی، میدان جانبازان، جنب کانون قرآن شهید مختار سلیمانی، خانه فرهنگ امام علی (ع) مراجعه کنند.

گالری مژده

بهرام حنفی تازه‌ترین آثار نقاشی‌خط خود را به‌نمایش گذاشته است. حنفی در این نمایشگاه ۱۰ اثر نقاشی‌خط بدون عنوان با تکنیک اکریلیک روی بوم را در معرض تماشای عموم قرار داده است.

نمایشگاه نقاشی‌خط‌های بهرام حنفی تا هشتم مردادماه در گالری «مژده» برپاست و علاقه‌مندان می‌توانند یکشنبه تا پنج شنبه ساعت ۱۱ تا ۱۹  و جمعه‌ها ساعات ۱۶ تا ۲۰ به نشانی سعادت‌آباد، خیابان علامه شمالی، خیابان ۱۸ شرقی، شماره ۲۷ مراجعه کنند.

موزه سینما

نمایشگاه پوستر فیلم مربوط به آثار کارگردان‌های نسل اول سینمای ایران با عنوان «آنِ من در سینما» برگزار شده است. پوسترهای منتخب در این نمایشگاه از مجموعه پوسترهای سینمایی کمتر دیده‌شده و اغلب متعلق به فیلم‌های دهه ۶۰ سینمای ایران است. نمایشگاه پوستر «آنِ من در سینما» شامل ۵۴ پوستر است.

بازدید از این نمایشگاه برای عموم آزاد است و علاقه‌مندان می‌توانند از ۲۷ تیرماه ساعت ۱۹ به فضای نمایشگاهی محیطی باغ فردوس (موزه سینما) مراجعه کنند.

گالری ماه

مرتضی یزدانی آثار رنگ‌ روغن خود را با عنوان «ریختار» به‌نمایش گذاشته است. این مجموعه حاصل بررسی بین‌متنی و بین‌نسلی میان تخیل هنری و تخیل علمی است که فضایی متکی بر تخیلی فردی در آن ایجاد شد. در این نمایشگاه ۱۲ اثر رنگ روغن به‌نمایش گذاشته می‌شود.

علاقه‌مندان برای دیدن «ریختار» می‌توانند تا ۱۲ مردادماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ و روزهای دوشنبه و چهارشنبه از ساعت ۱۱:۳۰ تا ۲۰ به گالری «ماه» به نشانی خیابان آفریقا، بلوار گلستان، شماره ۲۶ مراجعه کنند. این گالری ۹ مرداد و نیز یکشنبه‌ها تعطیل است.

فرهنگسرای نیاوران

مجموعه‌ای از آثار هنرمندان ایرانی و خارجی با تم «صلح روی کاغذ» در دومین دوسالانه هنر معاصر به‌نمایش گذاشته می‌شود. در این دوره ۸۰ تا ۹۰ هنرمند داخلی همراه ۳۵ هنرمند خارجی در دوسالانه هنر معاصر حضور دارند.

در این دوره حدود ۲۰۰ کار در قالب نقاشی، ویدئو، اینستالیشن و عکس برای نمایش آماده شده است.

دومین دوره دوسالانه هنر معاصر اول مردادماه در فرهنگسرای نیاوران افتتاح می‌شود.

***

نمایشگاه عکس‌های تینا دلنوازی با عنوان «چهار گوشه» در گالری شماره ۲ فرهنگسرای نیاوران گشایش یافته است. در این نمایشگاه عکس‌هایی با موضوعات اجتماعی و سنتی به‌نمایش گذاشته شده است.

در این نمایشگاه ۲۰ اثر مستند (اجتماعی) که به‌صورت فتومونتاژ کار شده، برای مخاطبان ارائه شده است. ابعاد این آثار ۱۰۰ در ۷۰ سانتی‌متر است.

این نمایشگاه تا دوم مرداد هر روز از ساعت ۱۰ تا ۲۱ و روزهای تعطیل از ساعت ۱۴ تا ۲۱ میزبان علاقه‌مندان است.

گالری ایوان

مجموعه‌ای از نقاشی‌های کودکان کار و تن‌پوش‌های مزین به این نقاشی‌ها به‌نمایش درآمده است. در این نمایشگاه علاوه بر نقاشی‌های چند کودک کار، مجموعه‌ای جالب از آثار محمد پوراسکندریان که در قالب تن‌پوش‌های هنری در یک اینستالیشن بیانگرا کار شده، ارائه شده است.

نمایشگاه «بازار آرزوهای کودکان کار» تا اول مردادماه ۱۳۹۵ در گالری «ایوان» به نشانی الهیه، خیابان مهدیه، خیابان جبهه، کوچه لسانی، بن‌بست حمید، شماره ۱ برقرار است و علاقه‌مندان می‌توانند هر روز (به‌جز شنبه‌ها) از ساعت ۱۶ تا ۲۰ از این آثار دیدن کنند.

گالری پردیس ملت

نمایشگاه گروهی نقاشی «تارهای تاریخ» در گالری پردیس ملت برپا شده است. این نمایشگاه شامل ۶۵ اثر از ۱۸ هنرمند است که با رویکردی معاصر از نقوش در نقاشی برنامه‌ریزی شده است.

نمایشگاه «تارهای تاریخ» با هدف ایجاد نگاهی جدید، ارتباط بدیع و جذاب نقوش با نقاشی معاصر تا ۱۵ مردادماه روز از ساعت ۱۱ تا ۲۱ در گالری پردیس ملت واقع در خیابان ولیعصر (عج)، ابتدای بزرگراه نیایش، روبه‌روی کردستان، طبقه منفی ۲ برقرار است.

باغ – موزه هنر ایرانی

نمایشگاه «سی در سی» با نمایش آثاری از هنرمندان معاصر توسط گروه هنری «کژ و راست» در باغ – موزه هنر ایرانی افتتاح شده است.

نمایشگاه «سی در سی» در نگارخانه پردیس باغ – موزه هنر ایرانی هر روز از ساعت ۱۰ تا ۲۲ به نشانی میدان تجریش، خیابان شهید دربندی (مقصودبیگ)، ‌خیابان دکتر حسابی، شماره‌ ۳۰ پذیرای علاقه‌مندان است.

گالری بوم

گالری «بوم» نمایشگاه گزیده آثار ۳۰ سال عکاسی عباس کیارستمی را با هدف ستایش این هنرمند و در پاسخ به انبوه درخواست‌های جامعه هنری، بار دیگر به‌نمایش گذاشته است.

در این نمایشگاه ٢٩ عکس در ابعاد بسیار بزرگ و یک ویدئوآرت ارائه شده که شش مجموعه عکس کیارستمی را دربرمی‌گیرد.

گالری «بوم» به مدت ۴۰ روز از دوشنبه تا جمعه (غیر از تعطیلات مناسبتی) به نشانی خیابان ولیعصر، خیابان ارمغان غربی، شماره ۱۱، «چهار فصل» را به‌نمایش می‌گذارد.

موزه هنرهای معاصر

نمایشگاهی شامل اسناد فرهنگ دیداری کودکان ایران و تأثیر فرهنگ‌های غرب و شرق بر این فرهنگ، در موزه هنرهای معاصر تهران برپا شده است.

نمایشگاه «کارنامه» تا ۲۵ مردادماه در موزه هنرهای معاصر واقع در خیابان کارگر شمالی ادامه دارد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “برنامه گالری‌ها در روزهای گرم مرداد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

برنامه کنسرت ها

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید