آخرین خبر

خوانندگان دهه ۷۰ در تهران کنسرت می‌دهند

آوای ایرانیان: در نشست خبری جشنواره تابستانی «شب های آرتمیس» برگزارکنندگان این رویداد فرهنگی از برپایی چند کنسرت ویژه با حضور خوانندگان برگزیده موسیقی کشورمان خبر دادند.

به گزارش آوای ایرانیان، مهران فرهادی مدیر اجرایی جشنواره در ابتدای نشست خبری جشنواره تابستانی «شب های آرتمیس» که روز سه شنبه ۳۱ شهریورماه در مجتمع «آرتمیس» تهران برگزار شد، بیان کرد: این برای اولین بار است که یک مکان تجاری از یک حرکت فرهنگی هنری مناسب حمایت کرده و فکر می کنم این دوره از جشنواره رویدادی برای دیدار صنعت و هنر است که در برگیرنده فضای متفاوتی در حوزه های مختلف فرهنگ و هنر به ویژه موسیقی به حساب می آید.

وی افزود: از جمله برنامه هایی که برای این جشنواره در نظر گرفتیم حضور در یک برنامه دراز مدت است که مایلیم با همکاری مجتمع برگزار کننده این جشنواره شرایطی را فراهم کنیم که مکان های اجرای برنامه ما در طول سال نیز ادامه پیدا کند. به همین جهت بعد از پایان جشنواره و برگزاری کنسرت ها در ماه محرم نیز ویژه برنامه های جالب توجهی را در نظر گرفتیم که این برنامه ها با همکاری نهادهایی چون وزارت ارشاد برگزار می شود.

مدیر اجرایی این جشنواره موسیقایی بیان کرد: بخش اصلی جشنواره متمرکز بر برگزاری کنسرت ها است البته در کنار این ها ویژه برنامه های نمایشی را هم داریم که فکر می کنم از فضای جالب توجهی برخوردار باشد. ما در کنار استفاده از خوانندگان موسیقی اصیل ایرانی، پاپ و موسیقی نواحی از جمله حجت اشرف زاده، فرزاد فرزین، رضا صادقی، سالارعقیلی، محمد زند وکیلی، گروه روناک، گروه سون، رستاک حلاج، رضا شیری، اشوان و امید جهان ویژه برنامه هایی را برای خوانندگان دهه هفتاد در نظر گرفتیم که در این برنامه تعدادی از خوانندگان معتبر و معروف نسل اول موسیقی پاپ از جمله قاسم افشار، حمید حامی، نیما مسیحا، مانی رهنما، حمید خندان و محمدرضا عیوضی در مکان جدیدی که در حاشیه دریاچه خلیج فارس تعبیه شده به اجرای برنامه می پردازند.

در این برنامه تعدادی از خوانندگان معتبر و معروف نسل اول موسیقی پاپ از جمله قاسم افشار، حمید حامی، نیما مسیحا، مانی رهنما، حمید خندان و محمدرضا عیوضی در مکان جدیدی که در حاشیه دریاچه خلیج فارس تعبیه شده به اجرای برنامه می پردازند
وی افزود: به هر حال برگزاری کنسرت برای خوانندگان مطرح دهه هفتاد یکی از اقدامات مهمی است که در این دوره از جشنواره روی آن تاکید زیادی داشتیم و امروز بسیار خوشحالم که به همت برگزارکنندگان، این مهم اتفاق افتاد و ما بعد از سال ها شاهد اجرای خاطره انگیز خوانندگانی هستیم که با آنها خاطرات زیادی داریم. این هنرمندان از جمله خوانندگانی هستند که هرکدام طرفداران خاص خود را دارند و می توانند در کنار دیگر خوانندگان مردمی فضای متفاوت و کم نظیری را برای شهروندان تهران در یک مکان جدید فراهم کنند.

فرهادی درباره کیفیت اجرای برنامه ها و معیار انتخاب گروه های شرکت کننده اظهار کرد: صدابرداری به شکل حرفه ای انجام می گیرد و در این مورد هیچ مشکلی وجود ندارد. درباره معیار انتخاب خوانندگان هم باید بگویم که ما با در نظر گرفتن شخصیت مردمی خوانندگان و اینکه خیلی از مخاطبان امکان دسترسی به آنها در سالن های گران قیمت را ندارند، نسبت به انتخاب آنها اقدام کرده ایم. در حوزه موسیقی اصیل ایرانی هم فکر می کنم سالار عقیلی و گروه روناک بهترین گزینه های ما برای انتخاب بوده اند. در بخش خوانندگان نوستالژیک هم بازسازی خاطره آثار خوب آنها و خاطراتی که مردم با این آثار دارند فضای کار شکل گرفته است و در بخش خوانندگان پاپ هم ماجرا به شکلی بوده که سعی شده است کسانی انتخاب شوند که در حال حاضر امکان داشتن مخاطب زیاد در سالن های کم ظرفیت فعلی را ندارند و ما می توانیم در این فضای پرجمعیت میزبان مخاطبان باشیم.

مدیر اجرایی جشنواره شب های «آرتمیس» درباره نحوه بلیت فروشی کنسرت های این جشنواره عنوان کرد: ما برای استفاده هرچه بهتر مخاطبان و شهروندان تهرانی تلاش کردیم قیمت بلیت کنسرت ها را به شکل معقولانه ای تعیین کنیم که طبق برنامه ها میانگین قیمت بلیت ها بین ۱۵ تا ۶۰ هزار تومان است و تصور می کنم رقم معقولانه ای باشد. به هر حال تمامی تلاش ها و برنامه ریزی ها انجام گرفته تا جشنواره ای برگزار شود که طیف بیشتری از مخاطبان همراه با این پروژه باشند.

مهرداد غفارزاده کارگردان سینما و دبیر جشنواره هم در این نشست گفت: امیدوارم این رویداد وحدتی بین بتون و هنر باشد و شاهد یک برنامه معتبر در عرصه های فرهنگی هنری باشیم. به هر حال یکی از دلایل برگزاری جشنواره وجود منطقه جغرافیایی جدیدی چون دریاچه خلیج فارس در شهر تهران است که این رویداد می تواند معرف خوبی برای این منطقه ساحلی باشد. اگر تصاویر هوایی این منطقه را ببینید متوجه می شوید که شکل دریاچه در قالب نقشه ایران طراحی شده و سه جزیره ای که در این مکان ساخته شده به نوعی سمبل سه جزیره معروف خلیج فارس است که همه این ها می تواند بهانه خوبی برای برگزاری یک رویداد فرهنگی باشد.

وی ضمن تشریح انگیزه ها و دغدغه های برگزاری این رویداد فرهنگی هنری از سوی موسسه برگزارکنندگان به نحوه حمایت و پشتیبانی از گروه های شرکت کننده در جشنواره اشاره کرد و توضیح داد: ما از قبل این ایده را داشتیم که جشنواره در فصل تابستان برگزار شود بنابراین مشکلی هم از جهت باد و باران نداشتیم اما وقتی برنامه ریزی ها به این گونه شد که جشنواره در ماه آخر تابستان برگزار شود طبیعتا اقداماتی هم برای جلوگیری از هرگونه اتفاق احتمالی نظیر بارش باران انجام گرفته و ما قطعا برای برگزاری کنسرت ها هماهنگی هایی را با سازمان هواشناسی خواهیم داشت تا مشکلی از این بابت به وجود نیاید.

غفارزاده افزود: ما در برگزاری این پروژه به لحاظ دریافت مجوزهای لازم شرایط آسانی نداشتیم و صادقانه می گویم که در این مدت تلاش بسیار زیادی را برای کسب مجوزها انجام دادیم. به هر حال اینجا طراحی به نوعی میکل آنژی است که ما مجسمه ساز آن هستیم و امیدوارم گِل مجسمه در این منطقه از تهران بتواند تبدیل به مجسمه ای شود که سال ها باقی بماند.

امین الله امرا مدیر عامل مجمتع «آرتمیس» نیز در پایان این نشست گفت: این پروژه صنعتی یکی از پروژه های مهم ملی در راستای الگوی تعاونی و اقتصاد مقاومتی است که ما برای آن برنامه های متفاوتی در نظر گرفتیم و به زودی در حوزه برگزاری برنامه های فرهنگی و ساخت سالن ها جزئیات دیگری را مطلع می شوید که بسیاری از خدمات فرهنگی و هنری از جمله سالن سینما و سالن برگزاری کنسرت را پوشش می دهد.

جشنواره شب‌های «آرتمیس» روزهای چهارم تا شانزدهم شهریور ماه امسال در حاشیه دریاچه خلیج فارس برگزار می شود.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “خوانندگان دهه ۷۰ در تهران کنسرت می‌دهند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید