آخرین خبر

دعوای زن و شوهرِ فوتبالی + عکس

آوای ایرانیان: کارگردان «ال کلاسیکو» با اشاره به اینکه نمایش فضایی فانتزی و شاد دارد، عنوان کرد در این اثر نمایشی جنگ بین ۲ زن و شوهر فوتبالی به تصویر کشیده می شود.

به گزارش آوای ایرانیان، مسعود ترابی کارگردان نمایش «اِل کلاسیکو» که در تماشاخانه باران روی صحنه است در این باره به خبرنگار مهر گفت: این اثر نمایشی از ۲۷ آذر تا ۲۹ دی ماه ساعت ١٧ در تماشاخانه باران روی صحنه است و همانطور که از نام نمایش پیداست این کار در ظاهر در ارتباط با مسابقه ۲ تیم رئال مادرید و بارسلونا است که یکی از مهمترین رویدادهای ورزشی سال است و با نام ال کلاسیکو شناخته می‌شود، اما در باطن به مشکلات یک زوج می پردازد.

وی ادامه داد: در زیرلایه این مسابقه فوتبال فقط شاهد برگزاری یک مسابقه نیستیم بلکه در جریان این مسابقه تماشاگران شاهد جنگ بین اسپانیا و کاتالونیا که تنها منطقه خودمختار اسپانیا محسوب می شود، نیز هستند. کاتالونیا سال هاست قصد جدایی از اسپانیا را دارد به همین جهت رقابت بین ۲ تیم رئال مادرید و بارسلونا بسیار پررنگ است و همه مردم دنیا آن را دنبال می کنند. نکته دیگری که این رقابت را بااهمیت می کند حضور بزرگترین بازیکنان فوتبال دنیا در این ۲ تیم است.

ترابی درباره داستان این نمایش توضیح داد: در نمایش «ال کلاسیکو» جنگ و رقابتی که در زمین فوتبال وجود دارد در یک خانواده ایرانی نیز به تصویر کشیده می شود. این نمایش داستان زن و شوهری را روایت می کند که به شدت اهل فوتبال و هر کدام طرفدار یکی از تیم های رئال مادرید و بارسلونا هستند و همین امر باعث کشمکش بین این ۲ زوج می شود. زن در این نمایش نازا است و همین مساله باعث تقویت شدن حس حسادت در وی شده است تا جایی که حتی به بچه های لیونل مسی نیز حسادت می کند. او مدام به شوهرش مشکوک است و مدام بر این تصور است که همسرش به وی خیانت می کند.

این کارگردان درباره فضاسازی نمایش بیان کرد: نمایش از فضایی فانتزی برخوردار است و مخاطب در طول اجرا وارد فضای ذهنی زن و شوهر می شود و از دید هرکدام، زن و مرد ایده آل آنها به تصویر کشیده می شود.

وی در پایان صحبت هایش متذکر شد: مخاطب در این اثر نمایشی شاهد فضایی فانتزی و در عین حال شاد و کمدی است که البته این کمدی، کمدی تلخی است و حرف هایی برای گفتن دارد. میزانسن و فضاسازی نیز ماورایی نیست و در واقع با نمایشی با رویکرد رئالیسم جادویی روبه رو هستیم.

نمایش «ال کلاسیکو» به نویسندگی و کارگردانی مسعود ترابی تا ۲۹ دی ماه ساعت ١٧ به مدت یک ساعت و ۱۰ دقیقه در تماشاخانه باران روی صحنه است.

سعید سالمی، شیما اسدی، حسین میلانی، مرتضی محمدی، سوگل نواب صفوی، آرام سلیمانی، مژگان آقاداوودیان، عطریه ارشادی، مریم سهیلی، سیدامیر حسینی و کامبیز نیک آمیز در این نمایش نقش آفرینی می کنند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “دعوای زن و شوهرِ فوتبالی + عکس”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

برنامه کنسرت ها

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید