آخرین خبر

اظهارات تند روحانی ممنوع‌التصویر در تلویزیون درباره اصغر فرهادی

آوای ایرانیان: مهدی نقویان با بیان اینکه فیلم «چهارشنبه‌سوری» اصغر فرهادی سراسر اشکال دارد، بیان کرد که این اثر بی‌خودترین فیلمی بوده که تا به‌حال دیده است.

به گزارش آوای ایرانیان، حجت‌الاسلام ناصر نقویان با حضور در برنامه اینترنتی «کاکتوس» درباره زمانی که در شورای صدور پروانه نمایش اکران در وزارت ارشاد بوده است، توضیح داد.

او درباره حضورش در شورای صدور پروانه نمایش فیلم‌ها در دوره وزارت صفار هرندی گفت: «پس از مدتی که در این شورا حضور داشتم، دیدم نمی‌توانم با نظرات دیگران کنار بیایم و آنچه مدنظر داشتم صورت نمی‌گرفت.»

نقویان درباره فیلمی که مخالف اکرانش در آن دوره بود، بیان کرد: «اولین فیلم‌های آقای فرهادی به نام «چهارشنبه‌سوری» بود، این فیلم همه روندش سراپا اشکال دارد و بی‌خودترین فیلمی بود که من دیدم.»

او در پاسخ به این‌که این فیلم به یکی از معضلات جامعه که خیانت است، می‌پردازد، توضیح داد: «این فیلم اصلا نامش چه ربطی به خیانت دارد، در خارج وقتی که یک اثر تولید می‌شود، نامش به نحوی است که شما را با محتوای آن آشنا می‌کند. این فیلم «مارمولک» هم که ساخته شد از یک اثر خارجی بود که «ما فرشته نیستیم» نام داشت و ما به جای آن این اسم را برایش گذاشتیم.»

نقویان افزود: «اولا ۸۰ تا ۹۰ درصد فیلم «چهارشنبه‌سوری» که می‌گذرد، مخاطب احساس می‌کند که مرد داستان سالم است و همسرش دچار یک مالیخولیا است، دوم متوجه می‌شویم که رابطه خوبی هم دارد و سوم این‌که شغل این مرد تولید تیزر است آن‌هم با محتوای یا مقلب القلوب.»

او همچنین گفت: «این فیلم زهری را بدون اینکه پادزهری را برایش ایجاد کند، در جامعه پخش می‌کند، فیلم خوب چنین نیست بلکه باید شبیه داروخانه باشد. اینکه همان چیزی که مردم در جامعه می‌بیند را فیلم کنیم، فیلمساز بزرگی نیستیم. این فیلم باید مشکلی که باعث شد این مرد به سراغ یک زن دیگر برود را بیان کند.»

نقویان ادامه داد: «من این فیلم را با دید مشتری‌مدارانه دیدم و حاضرم سر آن با آقای فرهادی مناظره کنم، یک فیلمساز خوب باید دردهای جامعه را همراه با راه‌های درمان آن بیان کند.»

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “اظهارات تند روحانی ممنوع‌التصویر در تلویزیون درباره اصغر فرهادی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید