آخرین خبر

صداوسیما علف هرز را به اسم خواننده به خورد مردم می دهد

‎به گزارش آوای ایرانیان:، حمیدرضا نوربخش عصر دوشنبه در «برنامه شب محمد نوری» که برای گرامیداشت این استاد بزرگ موسیقی در انجمن شاعران ایران برگزار شد، این مطلب را اعلام کرد.
‎مدیرعامل خانه موسیقی با قدردانی از انجمن شاعران ایران برای برگزاری «برنامه شب محمد نوری»، با اشاره به اینکه این مراسم باید در انجمن موسیقی برگزار می شد، گفت: امروز به خصوص، بیش از همیشه جای محمد نوری برای آنچه ما به آن موسیقی پاپ می گوییم، خالی است.
‎وی اضافه کرد: اگر موسیقی پاپ را مردمی و مردم پسند بدانیم، نوری سال ها در این کار تحصیل کرد و زحمت کشید و باید سرمشقی برای بقیه باشد.

** پاپ امروزی ایران یک ‎موسیقی بی مایه و بی هویت است
نوربخش تصریح کرد: امروز دچار مصیبت و بلایی شدیم به نام موسیقی پاپ که یک موسیقی بی بنیان، بی مایه و بی هویت چه به لحاظ محتوا، چه ساختار و چه شکل به خورد مردم داده می شود و هر روز گوش مردم دارد با آنچه استاد نوری ارائه می کرد فاصله می گیرد.
این خواننده موسیقی اصیل ایرانی، اضافه کرد: محمد نوری نشان داد موسیقی پاپ چه هست تا نام استاد برازنده اش باشد؛ او جدای از صدای منحصر به فرد، سالیان سال برای این کار تمرین و تحصیل کرد و در بخش موسیقی هم از دکتر محمد سریر یاد می کنیم که وی هم از آن شخصیت هایی است که در بخش موسیقی چنین کاری کرد.
‎نوربخش گفت: استاد سریر را موسیقیدان کلاسیک جهانی می شناسیم که با سازهای مختلف و تئوری موسیقی آشناست. سریر ژانری از موسیقی پاپ ارائه کرد که محمد نوری خواننده آن بود و این می تواند الگویی برای جوانان امروز باشد که در بخش موسیقی فعالیت می کنند.

** صدا و سیما افرادی که چون علف هرز سر برآورده اند را به عنوان خواننده به خورد مردم می دهد

‎رئیس انجمن موسیقی ایران با ابراز گلایه از صداو سیما گفت: امروز باید این را هشدار دهیم که ‎رسانه ملی خیلی به موسیقی درست، با هویت و با شناسنامه، کم لطفی می کند. امروز چهره هایی مانند علف هرز سر برمی آورند و با عنوان خواننده موسیقی پاپ به خورد مردم می دهند در حالیکه نوری توانست با همه نسل ها ارتباط برقرار کند.
‎نوربخش با بیان اینکه یاد استاد نوری همیشه جاودان است، ابراز امیدواری کرد رهروان راه این استاد بتوانند این راه را ادامه دهند.
‎به گزارش ایرنا، در مراسم شب محمد نوری که برای گرامیداشت یاد این استاد موسیقی توسط انجمن شاعران ایران برگزار شد، محمود سهیلی، اجرای برنامه را برعهده داشت و چند آهنگ موسیقی اثر محمد سریر اجرا شد.
همچنین در این مراسم نگین سریر دختر سریر، پیام پدر خود را درباره استاد فقید محمد نوری قرائت کرد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “صداوسیما علف هرز را به اسم خواننده به خورد مردم می دهد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید