آخرین خبر

مدیرکل دفتر موسیقی از استعفای خود گفت

مراسم تکریم و معارفه مدیر کل پیشین و فعلی دفتر موسیقی، عصر امروز چهارشنبه اول خردادماه در معاونت امور هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش آوای ایرانیان به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با حضور معاون امور هنری و مدیران مجموعه معاونت از خدمات علی ترابی در دفتر موسیقی قدرانی شد و محمد اللهیاری یاری فومنی، به عنوان مدیر کل دفتر موسیقی معرفی شد.

در این جلسه، مرتضی نیک‌نژاد معاون دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی هنری نیز با حکم معاون امور هنری به عنوان سرپرست این دفتر معرفی شد.

از ترابی در پستی دیگر استفاده می‌کنیم

سید محمد مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ابتدای این مراسم با اهدای لوح، از خدمات علی ترابی قدرانی کرد و حکم محمد اللهیاری مدیر کل دفتر موسیقی و مرتضی نیک نژاد سرپرست دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری را به آنان اعطا کرد.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه، با قدردانی از علی ترابی گفت: ترابی در ۱۴ ماه فعالیت، به عنوان مدیر کل دفتر موسیقی زحمت کشید و پس از این نیز در کنار ما خواهد بود و در حوزه دیگری که مورد علاقه ایشان است در مجموعه معاونت امور هنری از خدماتشان بهره می‌گیریم.

حسینی در ادامه گفت: محمد الله یاری فومنی هم در مدتی که در دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری حضور داشت، توانست تحولی در این اداره کل ایجاد کند. به هر حال آموزش هنر رکن اصلی هنر است و اگر هنر در جامعه‌ای بالنده است به خاطر چگونگی آموزش هنر است. موسیقی، در کشور شرایط دشواری دارد و اداره امور هنری دشوار است. امیدواریم که اللهیاری در این مسؤولیت موفق باشد.

تلنگری برای رعایت حریم موسیقی

علی ترابی مدیرکل سابق دفتر موسیقی وزارت ارشاد در این جلسه گفت: پیش از اینکه به عنوان مدیرکل دفتر موسیقی فعالیت کنم، شناختی از آقای حسینی نداشتم اما در این مدت ۱۴ ماه حضور در دفتر موسیقی از حمایت معاون هنری برخوردار بودم که از ایشان و وزیر محترم به خاطر حمایت‌ها قدردانی می‌کنم. شیوه کار در این مدت، در دفتر موسیقی، اعتماد به اهالی هنر بود و تا حد امکان در این مسیر حرکت کردم. شوراهایی که کارایی نداشتند را با احترام به هنرمندان و استادان موسیقی، تعطیل کردیم و روند صدور مجوز تحول پیدا کرد. اما در راستای منافع موسیقی به نقطه‌ای رسیدم که ممکن است نبودنم در دفتر موسیقی، کمک به موسیقی باشد. امیدوارم این امر تلنگری باشد تا حریم موسیقی بهتر رعایت شود و هنرمندان بیشتر اعتماد کنند که مدیران کنار هنرمندان هستند و با هم برای اعتلای هنر تلاش کنند. به هر خوشحالم آقای اللهیاری که در یک سال گذشته جلسات متعددی در کنار هم بودیم و تعامل و روحیه همراهی با هنرمندان دارد برای این مسؤولیت انتخاب شد و امیدوارم با حمایت‌های معاون امور هنری، گام‌های مؤثرتری بردارد.

محمد الهیاری فومنی، مدیرکل دفتر موسیقی نیز در این جلسه، گزارشی از فعالیت‌های دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی هنری ارائه کرد و گفت: هر چند نگاه جدی به آموزش هنر در سیاستگذاری کلان وجود ندارد اما معاونت هنری توجه جدی به آموزش هنر دارد و در این مدت، طرح‌ها و برنامه‌هایی در راستای آموزش هنر دنبال شد. همچنین در جلسات شورای مرکزی نظارت بر آموزشگاه‌های آزاد هنری که اعتماد و سپردن امور به اهل هنر بود، آقای ترابی حضور جدی داشت و جلسات مشترکی با هم داشتیم و از ایشان آموختم و از تجربه و نظرات ایشان قطعاَ استفاده می‌کنم. آقای نیک نژاد، معاون دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری از افراد باسابقه در این دفتر است که امیدواریم در دوره سرپرستی موفق باشد.

مرتضی نیک‌نژاد، سرپرست دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری نیز در این جلسه گفت: از اعتماد معاون محترم هنری و آقای الله یاری سپاسگزارم و امیدوارم بتوانم با همراهی همکاران اقدامات و طرح‌هایی را که در دفتر آموزش آغاز شده است، تداوم دهیم.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مدیرکل دفتر موسیقی از استعفای خود گفت”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید