به گزارش آوای ایرانیان به نقل از روابط عمومی برج میلاد، مدیرعامل برج میلاد از راه‌اندازی نخستین ارکستر فیلارمونیک شهر تهران با هدف ترویج موسیقی فاخر ایرانی با اجرای آثار آهنگسازان بزرگ کشور خبر داد.

مجتبی توسل با اعلام این خبر گفت: راه‌اندازی نخستین ارکستر فیلارمونیک شهر تهران با نماد و پشتیبانی برج میلاد به دستور و تأکید آقای دکتر حناچی شهردار محترم تهران بود که با توجه به ظرفیت‌های موسیقی فاخر ایرانی، برج میلاد تأسیس این ارکستر را در اولویت‌های کاری خود در سال ۹۸ گذاشت.

وی با بیان اینکه جلسات مختلفی برای این موضوع با همفکری و همیاری چند ماهه گروهی از هنرمندان عرصه موسیقی، برگزار شد، افزود: اولین ارکستر فیلارمونیک شهر تهران با محوریت برج میلاد به‌عنوان نماد و یادمان ملی ایرانیان، ۱۲ مردادماه با حضور چهره‌های فاخر و برجسته عرصه موسیقی کشور در مرکز همایش‌های برج میلاد روی صحنه می‌رود.

وی درباره اهداف راه‌اندازی این ارکستر افزود: برج میلاد ششمین برج مخابراتی دنیاست که هم‌اکنون به یکی از مراکز مهم گردشگری پایتخت و همچنین برگزاری مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی و هنری تهران تبدیل شده است، با بررسی‌های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که برج میلاد همان‌گونه که در بحث سازه‌ای و مهندسی به یکی از دستاوردهای نوین کشور تبدیل شده است، می‌بایست در عرصه فرهنگی نیز، خود تولیدکننده آثار فاخر هنری باشد.

توسل تصریح کرد: با بررسی گروه‌های هنری و دریافت نظرات مختلف هنرمندان، به این نتیجه رسیدیم که ارکستر فیلارمونیک شهر تهران را با محوریت برج میلاد راه‌اندازی کنیم که مهم‌ترین اولویت آن، ترویج موسیقی علمی و فاخر با اجرای آثار آهنگسازان بزرگ ایرانی و همچنین آهنگسازان جوان، دعوت از تک‌نوازان و خوانندگان مناطق مختلف کشور با توجه به موسیقی ملی ایران و احتراز از اجرای آثار موسیقی کلاسیکی است که تاکنون بارها در کشور اجرا شده‌اند.

مدیرعامل برج میلاد درباره ساختار این ارکستر گفت: ساختار این ارکستر مبتنی بر دانش مدیریتی به روز ارکسترهای فیلارمونیک معتبر، از دو بخش اداری و هنری تشکیل شده است. بخش اداری از یک شورای عالی و یک هیئت امنا متشکل از چهره‌های فرهنگی و هنری بوده و در بخش هنری، ارکستر زیر نظر مدیر هنری و رهبر ارکستر اداره خواهد شد.

اولین برنامه ارکستر فیلارمونیک شهر تهران با حضور لوریس چکناواریان، فواد حجازی و آرش امینی با اجرای آثار برجسته مفاخر شهر تهران چون فرهاد فخرالدینی، حسین دهلوی و … و همچنین با آثاری اجرانشده از موسیقی کلاسیک ایرانی در مرکز همایش‌های برج میلاد به روی صحنه خواهد برد.

علاقه‌مندان به حضور در این ارکستر می‌توانند بلیت‌های آن را از تاریخ ۲۹ تیرماه از سایت ایران کنسرت و سایت برج میلاد تهران تهیه کنند.