آخرین خبر

آشنایی با کار یک مسئول کنترل پرواز در «چرخ»

چهل‌ویکمین قسمت از فصل ششم برنامه «چرخ» ساعت ۱۹ امروز، یکشنبه ۲۸ مهر، با بررسی موضوع مغز اجتماعی روی آنتن شبکه‌ی چهار می‌رود.
به گزارش آوای ایرانیان، در این قسمت ا برنامه ی «چرخ»، حسین فروتن به‌عنوان مجری-کارشناس میز علم «چرخ» با دکتر حسین استکی، عضو هیات علمی و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره‌ی نظریه‌ی مغز اجتماعی گفت‌وگو خواهد کرد.
سیستم مغز اجتماعی، جمع مکانیزم‌های اعصاب است که ارتباطات و همچنین افکار و احساسات ما درباره‌ی دیگران و روابط خصوصی ما را هماهنگ و تنظیم می‌کند. فرآیندی که دائما تداوم دارد و هم تأثیر می‌گذارد و هم تأثیر می‌پذیرد. سایر سیستم‌های بیولوژیکی، مانند غدد لنفاتیک و طحال و … عمدتا فعالیت‌های خود را در واکنش به علامت‌هایی که از درون برمی‌آیند و نه به علائم پوستی، تنظیم می‌کنند. جاده‌های ارتباطی مغز از حساسیت فوق‌العاده‌ای در محیط بیرونی برخوردار هستند. در رویارویی‌های چهره به چهره و صدا به صدا و پوست به پوست فرد دیگر، این مغز اجتماعی است که وارد عمل می‌شود و این ارتباط را برقرار می‌کند.
آشنایی با جزییات کار یک مسئول امور کنترل پرواز در فرودگاه مهرآباد، از دیگر بخش‌های چهل‌ویکمین قسمت «چرخ» در فصل ششم خواهد بود.
مجله‌ی تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ی زندگی را با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند.
«چرخ» روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه، از ساعت ۱۹ به‌صورت زنده از شبکه‌ی چهار پخش می‌شود. مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آشنایی با کار یک مسئول کنترل پرواز در «چرخ»”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید