آخرین خبر

واکاوی کتاب در آمدی بر فقه اخلاق از حجت الاسلام امیر غنوی؛ در «چراغ مطالعه»

«چراغ مطالعه» در دومین قسمت از خود میزبان حجت الاسلام امیر غنوی استاد برجسته اخلاق و مولف کتاب «درآمدی بر فقه اخلاق» است و در مورد این کتاب و بازشناسی معنای فقه در عنوان آن به گفتگو خواهد نشست. این گفتگو شنبه ۱۸ آبان ساعت ۲۱ روی آنتن شبکه چهار می‌رود.

حجت الاسلام امیر غنوی استاد و پژوهشگر برجسته اخلاق پژوهشکده فرهنگ و اندیشه اسلامی است. وی تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته نرم افزار از دانشگاه صنعتی شریف به پایان برده است. سال ۱۳۷۱ مقطع فوق لیسانس را در رشته حقوق سپری کرده و سپس مشغول تحصیلات حوزوی می‌شود.

چاپ مقالات بسیاری در حوزه اخلاق و تالیف قریب به ۱۰ کتاب در زمینه اخلاق و پژوهش‌های اخلاقی حاصل چند دهه فعالیت فکری و پژهشی حجت الاسلام غنوی بوده است. از جمله کتاب‌های حجت الاسلام امیر غنوی می‌توان به «تربیت از فرادست»، «درآمدی بر فقه اخلاق»، «سلوک اخلاقی در طرح‌های روایی» اشاره کرد.

«درآمدی بر فقه اخلاق» نام یک جلد از مجموعه کتاب‌هایی است که امیر غنوی در راستای پژوهش‌های ساختارمند در زمینه اخلاق اسلامیِ برآمده از آیات و روایات تدوین کرده است.

«چراغ مطالعه» در هر قسمت از فصل نخست خود، میزبان یکی از نویسندگان شهیر ایرانی خواهد بود و با آن‌ها درباره‌ی کتاب‌هایشان به گفت‌و‌گو خواهد نشست. کوروش علیانی، نویسنده، پژوهشگر و زبان‌شناس اجرای این مجموعه گفت‌و‌گوها را بر عهده خواهد داشت.
«چراغ مطالعه» در ۲۰ قسمت با تهیه کنندگی «مرتضی روحانی» و «علی خواجه» در گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما تولید شده است. بازپخش این برنامه، یکشنبه‌ها ساعت ۱۰ و دوشنبه‌ها ساعت ۱۳ بر روی آنتن خواهد رفت.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “واکاوی کتاب در آمدی بر فقه اخلاق از حجت الاسلام امیر غنوی؛ در «چراغ مطالعه»”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید