آخرین خبر

استعفا ناگهانی «باب ایگر» مدیر عامل دیزنی

باب ایگر مدیر عامل موفق کمپانی دیزنی استعفا کرد و به دنبال آن باب چاپک به عنوان مدیرعامل جدید معرفی شد.

به گزارش آوای ایرانیان، به نقل از ورایتی، به دنبال استعفای باب ایگر، باب چاپک به صورت رسمی و تقریباً بسیار ناگهانی جایگزین وی شد.

در حالی که باب ایگر مدیرعامل طولانی مدت دیزنی سه‌شنبه بعداز ظهر ۲۵ فوریه از سمت خود استعفا کرد، باب چاپِک که ۲۷ سال در این کمپانی کار کرده ولی کمتر از مدیران دیگر دیزنی در هالیوود شناخته شده است، به این سمت انتخاب شد.

البته گفته شده باب ایگر از دیزنی جدا نمی‌شود و به عنوان مدیر خلاقیت دیزنی به کار خود ادامه می‌دهد.

منابع گفته‌اند چاپک که مدیر شهربازی‌های دیزنی بوده، مدیری قوی و عملیاتی است که می‌تواند هر چیزی را مدیریت کند و برنامه دارد تا تیم‌های اجرایی قوی‌ای را شکل دهد. شاید با توجه به این تجربه انتخاب او در این سیستم بسیار گسترده جای تعجب نداشته باشد.

وی در مدت طولانی همکاری‌اش با دیزنی مدتی رییس پارک‌های دیزنی بود و در زمینه سرگرمی‌های خانگی و توزیع نیز تجربه خوبی دارد.

چاپک در میدوست بزرگ شده، ۶۰ ساله و دارای سه فرزند و سه نوه است. او در دانشگاه ایندیانا تحصیل کرده و از همین دانشگاه در سال ۲۰۱۵ یک دکترای افتخاری دریافت کرده است.

وی البته در زمینه محتوایی از تجربه برخوردار نیست اما طیف‌های وسیعی از خالقان را در اطراف خود دارد که پیتر رایس مدیر دیزنی تی‌وی از جمله آنهاست.

در هر حال گفته شده تجربه وی در سرگرمی‌سازی برای مخاطبان منزل عامل مهمی برای این انتخاب بوده تا از تلویزیون دیزنی حمایت بیشتری شود. در عین حال خدمت او به عنوان مدیر پارک‌های بازی که با مخاطبان وسیعی روبروست، نشان دهنده شناخت وی از سلیقه مردم است.

ایگر با انتشار بیانیه‌ای گفته است: با راه‌اندازی بخش‌هایی که به صورت مستقیم با مشتری ها ارتباط دارند و ادغام فاکس قرن بیست و یکم، باور دارم بهترین زمان برای شروع به کار یک مدیر عامل جدید است. وی از مدیرعامل جدید حمایت کرده و گفته است بر فعالیت‌های هنری کمپانی تمرکز می‌کند.

ایگر سال ۲۰۰۴ به عنوان مدیر عامل دیزنی انتخاب شد و نقش کلیدی در ملحق کردن استودیوهای پیکسار، لوکاس فیلم، مارول و به تازگی فاکس قرن بیستم یه دیزنی داشته است.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “استعفا ناگهانی «باب ایگر» مدیر عامل دیزنی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

برنامه کنسرت ها

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید