آخرین خبر

شاهکار چارلی چاپلین در شبکه چهار

شبکه چهار سیما هر روز ساعت ۱۱ کارنامه هنری کمدین‌های شناخته شده سینمای جهان را مرور میکند.

 

به گزارش آوای ایرانیان، واحد تامین برنامه شبکه چهارسیما، که با توجه به تعطیلی مدارس در پی شیوع بیماری کرونا ویروس و با هدف ایجاد نشاط در خانواده ها، روزانه یک اثر کمدی را در قالب برنامه «طنزپیشگان» پخش می‌کند؛ برای هفته جاری زندگی کمدین‌هایی همچون باسترکیتون، چارلی چاپلین، هارولوید، لورل هاردی و نورمن ویزدوم را مرور و یکی از آثارشان را پخش می‌کند.
در ادامه خلاصه و اطلاعات هر قسمت از برنامه طنزپیشگان که از ۱۱ تا ۱۵ اسفندماه پخش می‌شود آمده است.
مخاطبان در روز یکشنبه با زندگی هنری باستر کیتون بازیگر و کارگردان کمدی برنده جایزه اسکار آشنا می‌شوند. همچنین فیلم صامت «بیل، کشتی بخار» محصول ۱۹۲۸ در این قست پخش می‌شود.
این فیلم داستان دانشجویی است که نقش آن را باستر کیتون بازی می‌کند و به پدرش که ناخدای یک قایق است می‌پیوندد و در جریان کمک به پدر در رقابت با یک قایق ران دیگر قرار می‌گیرد.
روز یکشنبه ۱۲ اسفندماه فیلم «پسر بچه» شاهکار چارلی چاپلین همراه با بیوگرافی از این هنرمند به نمایش در می‌آید.
«پسر بچه» نام فیلمی صامت، به کارگردانی چارلی چاپلین، با بازی چارلی چاپلین، ادنا پرواینس، جکی کوگان، و تولید سال ۱۹۲۱ است. پسربچه نخستین یا دومین فیلم بلند چارلی چاپلین است.
ماجرای این فیلم را می‌توان آمیخته‌ای از درام و واقعیت دانست. روایت فیلم ماجرای فرد بیکاری در یک محله فقیرنشین را مطرح می‌کند که به‌طور اتفاقی پسربچه بی‌سرپرستی را می‌یابد و ناخواسته او را به زندگی خود راه می‌دهد، ولی رفته‌رفته به او دل می‌بندد.
روز سه شنبه مخاطبان با هارولد لوید و بهترین آثار او آشنا خواهند شد. در این قسمت فیلم “یک مرد دریانورد” محصول ۱۹۲۱ آمریکا به نمایش در می‌آید.
این فیلم داستان ثروتمند بی‌کاره‌ای (لوید) است که به دختری (دیویس) دل می‌بندد. اما پدر دختر به او هشدار می‌دهد که اگر خیال ازدواج دارد، باید ابتدا برای خودش کسی بشود. ثروتمند به زودی به خدمت نیروی دریائی درمی‌آید و…
روز چهارشنبه بیوگرافی و کارنامه هنری استنلی لورل و الیور هاردی بررسی و فیلم «احمق‌ها در دریا» به نمایش در می‌آید.
لورل و هاردی در یک کارخانه شیپورسازی کار می‌کنند. پس از مدتی، هاردی به صدای شیپور حساسیت نشان می‌دهد و روان‌پزشک او (فینلیسن) محیطی آرام را برای او تجویز می‌کند. آن دو به قایقی در کنار بندر می‌روند، اما جنایت‌کاری فراری (کرامر) وارد قایق می‌شود و آنان را به خدمت می‌گیرد…
زندگینامه نورمن ویزدوم، کمدین و بازیگر انگلیسی روز پنجشنبه در برنامه «طنزپیشگان» به آن پرداخته می‌شود. در این قسمت آثار هنری و فیلم‌های نورمن معرفی می‌شود.
گفتنی است، «طنزپیشگان» به کوشش واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما از یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۱ پخش می‌شود.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “شاهکار چارلی چاپلین در شبکه چهار”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید