آخرین خبر

کرونا رکورد مخاطبان صدا و سیما را جابجا کرد

سیدمرتضی میرباقری تأکید کرد : نوروز امسال تلویزیون با بیش از ۹۰ درصد بیننده، بیشترین مخاطب را طی یک دهه گذشته داشته است.

به گزارش آوای ایرانیان ،سیدمرتضی میرباقری معاون سیما امروز ۱۶ فروردین با اشاره به نظرسنجی مرکز تحقیقات سازمان در نیمه نوروز درخصوص میزان مخاطبان برنامه‌های نوروزی گفت:  ما در نوروز امسال حدود  ۹۰/۳ بیننده داشتیم که در یک دهه اخیر یک رکورد برای تلویزیون محسوب می‌شود.

میرباقری خاطرنشان کرد: می‌توانیم بگوییم برنامه‌های نوروز، پیروزی نوروزی تلویزیون بر کرونا بود به طوری که  از ۸ صبح تا ۸ شب، ۸ فیلم سینمایی از شبکه های مختلف تلویزیون پخش می‌شد و از ساعت ۸ شب تا ۱۲ شب هم چهار سریال را تقدیم مردم عزیزمان کردیم و برنامه های ترکیبی مثل «دورهمی» یا «فرمول یک » و مسابقه های « عصرجدید» ، «ایران» ، «پنج ستاره» « کودک شو»  و .. . هم سعی در فراهم کردن اوقات شاد برای بینندگان عزیز داشتند.

وی ادامه داد: از آنجایی که کودکان و نوجوانان ساعات بیشتری در خانه حضور داشتند، شبکه‌های کودک و امید که شبکه های تخصصی مربوط به این سنین است در این ایام با پخش ده‌ها فیلم سینمایی، انیمیشن و پویانمایی، اوقات دلنشینی را برای این عزیزان فراهم کردند.

معاون سیما افزود: به جز شبکه‌های اصلی، با تدارک نوروزی کانال های «تماشا» و «نمایش» هم ما شاهد یک شبکه مجازی فیلم و سریال بودیم و همچنین شبکه مستند در ایام نوروز، مستندهای زیبا شامل دیدنی های ایران را به تصویر درآورد.

وی اظهار داشت: ما حدود ۱۳۰ فیلم سینمایی که همه مربوط به دو – سه سال اخیر است در ایام نوروز پخش کردیم ، ۲۰ فیلم سینمایی انیمیشن و ۴ سریال داشتیم که در مجموع ۶۰  قسمت سریال پخش شد و  ۲۰ مسابقه با پخش ۲۰۰ قسمت ، تقدیم هموطنان و بینندگان عزیز شده است .

میرباقری همچنین از تولید و پخش نماهنگ هایی با محتوای آرامشی برای مخاطبان رسانه ملی خبر داد و گفت : فضای کشور در شرایط کنونی احتیاج به آرامش دارد که سعی کردیم در این ایام پخش نماهنگ و کلیپ های آرامش بخش و شاد را برای مخطبان بیشتر به نمایش درآوریم.

معاون سیما با توجه به تغییرات کنداکتور برنامه‌های شبکه های تلویزیون از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور گفت: با توجه به شرایط پیش آمده، جنس برنامه‌های تلویزیونی باید تغییر می کرد و علاوه بر برنامه‌های که در حوزه سلامت داشتیم و آگاهی رسانی و اینکه مردم متوجه شوند در این شرایط خاص و متفاوت چه سبک زندگی را باید برای حفظ سلامت خود در پیش بگیرند و در کنار آن طراحی برنامه های سرگرمی برای تقویت روحیه مردم ضروری بود.

وی افزود: ما چهار گام برای تولید و پخش برنامه ها در دوران شیوع کرونا برای شبکه های مختلف تعریف کردیم. گام اول مربوط به اسفندماه بود که جداول پخش برنامه ها صددرصد تغییر کرد .

در این دوران هدف، اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به مردم درباره بیماری کرونا و ارائه اطلاعات لازم به منظور مراقبت و پیشگیری از آن بود که با برنامه ساری های متنوع و دعوت از صدها کارشناس و متخصص در این خصوص اطلاع رسانی بسیار شفاف و مفیدی به مردم عزیز کشورمان ارائه شد.

میرباقری ادامه داد : گام دوم که مصادف با ایام نوروز بود و هدف و رسالت ما غلبه بر نگرانی های مردم درخصوص این بیماری و ایجاد فضای سرگرمی و شادی بود که به لطف خدا با موفقیت این مرحله را طی کردیم چرا که تقویت روحیه و دادن انگیزه و امید به مردم از اولویت‌های رسانه ملی است .

معاون سیمای رسانه ملی همچنین از شروع گام سوم از امروز تا ۶ اردیبهشت با  حلول ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت : در گام سوم که هم اکنون در آن قرار داریم با یک ارتقاء نسبت به برنامه‌های اسفند در خدمت مردم عزیز و صبور کشورمان هستیم و فیلم ها و سریال های جدید در نوبت پخش شبکه‌ها، پیش‌بینی کردیم.

به گفته وی از امروز ۱۶ فروردین هر روز هشت فیلم سینمایی جدید از شبکه‌های سیما پخش می‌شود و از ساعت ۸ تا ۱۲ شب ، چهارسریال برای بینندگان عزیز پخش می شود که سریال «نون خ» جایگزین سریال «پایتخت» می‌شود.

میرباقری درباره گام چهارم تلویزیون گفت : شبکه های تلویزیونی همچون سال‌های گذشته، برای ماه رمضان سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی ویژه‌ای تدارک دیده‌اند و هم اکنون در حال بررسی و انتخاب ۴ سریال از بین ۷ سریال ویژه پخش ماه مبارک رمضان هستیم و این نوید را به مردم عزیز می‌دهیم که برای ماه رمضان امسال سریال های جذابی در نظر گرفته شده که تقدیم بینندگان رسانه ملی خواهد شد.

میرباقری با اشاره به محدودیت ها و اعمال تعطیلی اجتماعات دینی و مذهبی با شیوع کرونا در کشور گفت : مردم ما در ماههای رجب و شعبان به اماکن مقدسه و ادعیه توجه ویژه تر و بیشتری دارند و ما باید ارتباط زنده با اماکن مقدسه داخل کشور و خارج از کشور را برقرار می‌کردیم و در این ایام سخنرانی‌های مذهبی، مناجات‌ها، نیایش و دعاها را طراحی کردیم تا ظرفیت‌های معنوی را به خانه‌های مردم بیاوریم تا مردم مومن عزیزمان از برکات این ماههای گرانقدر ، فیض و بهره ببرند.

میرباقری همچنین به یکی از برنامه های ویژه  تلویزیون در ایام کرونایی اشاره کرد و گفت  : یکی از مهمترین برنامه‌های رسانه ملی بخش آموزش بود که تلویزیون از اسفندماه به کمک آموزش و پرورش آمد و با شیوع ویروس کرونا ، برنامه ‌های آموزشی را برای ۱۶ میلیون دانش آموز  که به واسطه تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی، خانه‌نشین شده‌اند پخش کرده که همچنان ادامه دارد و هم اکنون دانش‌آموزان از راده دور و از طریق  شبکه های آموزش ، شبکه چهار و دو در حال آموزش‌اند و در این مدت حدود ۲۸ برنامه ویژه آموزش در بخش ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم و فنی حرفه‌ای طراحی شده است.

معاون سیما در پایان تاکید کرد : با تمام ظرفیت‌های خود آخرین گام کرونایی را برمی داریم تا با مدد الهی این مرحله را طی کنیم و برای مردم عزیزمان که در خانه هستند از نظر تفریح و سرگرمی ، شرایط را به گونه‌ای فراهم کنیم که مطابق با هر سلیقه‌ای، برنامه‌ای برای تماشا و لذت بردن وجود داشته باشد تا خستگی‌های در خانه ماندن کمتر برای عزیزانمان، حس شود.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “کرونا رکورد مخاطبان صدا و سیما را جابجا کرد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

برنامه کنسرت ها

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید