آخرین خبر

«نقش موسیقی در زمان بحران کرونا»؛ موضوع فراخوان مقاله‌نویسی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با همکاری موسسه فرهنگی و هنری آفتاب نو، فراخوان مقاله با موضوع « نقش موسیقی در زمان بحران (با تاکید بر بحران کرونا) » را با هدف تبیین جایگاه هنر موسیقی برگزار می نماید.

به گزارش آوای ایرانیان به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، ابراهیم گله دارزاده سرپرست معاونت امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با اعلام این خبر؛ هنرمندان، اساتید، دانشجویان و فعالان عرصه موسیقی را به مشارکت در جشنواره و ارائه مقاله دعوت کرد.

گله دارزاده در این خصوص گفت: بسط هنر در سطوح مختلف فعالیت بشری، مدتی است یکی از مهمترین فعالیت‌های هنری شده است. بسط هنر در تمام شاخه‌های علوم، ضرورتی غیر قابل انکار پیدا کرده است.

هنر به عنوان خلاقیتی که عواطف انسان را تلطیف می کند می تواند در درمان اضطراب ها و نگرانی های روی انسان موثر باشد.

موسیقی زبان جملاتی روحانی است ، جمله هاست بدون آنکه کلمه ای حرف بزند، موسیقی می‌تواند در تعالی سطح شعور و احساس اشان آن هم در مقاطع بحرانی تاثیرگذار باشد.

سرپرست معاونت هنری و سینمایی در ادامه افزود: با پیشنهاد موسسه فرهنگی و هنری آفتاب نو و حمایت این اداره کل، فراخوانی برای جذب مقالاتی در خصوص نقش موسیقی در زمان بحران (با تاکید بر بحران کرونا) منتشر شده تا با هم افزایی هنرمندان، اساتید و پژوهشگران به نتایج قابل اتکایی برسیم.

سیما سهرابیان مدیرعامل موسسه فرهنگی و هنری آفتاب نو و دبیر برگزاری فراخوان گفت: علاقه مندان جهت شرکت در این فراخوان با موضوعات نقش وکارکرد موسیقی در بحران‌در جهت التیام و تسکین روان اجتماعی ، نقش و کارکرد موسیقی و هنرمندان موسیقی در ترمیم مشکلات روانی جامعه در زمان بحران ، بررسی اثربخشی سبک ها و فرم های مختلف موسیقی در بهبود وضعیت روانی جامعه هنگام بحران، چگونگی ارتباط رسانه و موسیقی در حل بحران، نقش و کارکرد صنعت موسیقی و وابستگان حوزه‌ی نشر موسیقی در زمان بحران، می توانند به تارنمای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران به نشانی:Tehran.farhang.gov.ir مراجعه کنند.

وی مهلت ارسال چکیده‌ی مقالات را پایان خردادماه اعلام کرد و افزود: اصل مقاله ها تا پایان مردادماه سال ۹۹ به آدرس قید شده در فراخوان ارسال گردد و نتایج پس از داوری تا نیمه اول شهریور ماه اعلام خواهد شد.

سهرابیان در ادامه گفت: حق نشر مقالاتی که وارد رقابت می شوند، به سازمان دهنده تعلق دارد و به سه مقاله برتر جایزه نقدی اهدا خواهد شد و با نظر هیات داوران، به یک مقاله برجسته، جایزه ویژه تعلق خواهد گرفت و مقاله های برگزیده در رسانه‌ها و به شکل کتاب منتشر خواهد شد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “«نقش موسیقی در زمان بحران کرونا»؛ موضوع فراخوان مقاله‌نویسی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید