آخرین خبر

«دورهمی»ِ علیرضا افتخاری و مهران مدیری

علیرضا افتخاری، خواننده شناخته شده موسیقی ایرانی که شامگاه گذشته ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ میهمان مهران مدیری در برنامه دورهمی بود، از دلایل گزیده کاری و فعالیت کمرنگش در حیطه آواز گفته و به مرور برخی خاطرات و گلگی از برخی شرایط پرداخت.

به گزاش آوای ایرانیان، ویژه برنامه دورهمی با اجرای مهران مدیری، شب گذشته اختصاص داشت به خواننده سرشناس موسیقی سنتی علیرضا افتخاری که به بحث درباره آثار منتشر شده این آوازخوان از گذشته تا امروز، مرور خاطرات و پرسش درباره برخی حواشی و رویدادها و در مقابل، شکوه ها و گلایه های این پیشکسوت گذشت.

یکی از سؤال های مدیری از افتخاری در میان گفتگوی دورهمی این بود که آیا تا به حال شده از خواندن ترانه‌ای پشیمان شود و این خواننده پاسخ داد: «اتفاقاً از هر ترانه‌ای که پشیمان شدم، گُل کرد؛ مثلاً «یاد استاد» را می‌خواستم پاک کنم، اما مورد استقبال قرار گرفت. حتی برای ترانه «مستانه» گفتم دو ترانه دیگر می‌خوانم، اما ناشر آن را خرید.»

افتخاری در ادامه گفت: «آثاری که برای اساتید بزرگ خواندم شاید پایین‌ترین آمار فروش در بازار موسیقی را داشت.»

آوازخوان آلبوم معروف «نیلوفرانه» درباره دلیل کمرنگ شدن فعالیتش در سال های اخیر عنوان کرد: « زندگی زیر و بم‌های بسیار دارد؛ تا جایی که گاه آدم با خودش می‌گوید، بهتر است کنار برود قبل از اینکه کسی او را کنار بگذارد. البته من جای کسی را تنگ نکرده‌ام، اما جوانان ما هم حقی دارند و باید خودشان را نشان بدهند.»

او درباره حواشی بغل کردن محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق کشورمان هم گفت: «اصلا می خواستم رئیس جمهور را بغل کنم و ببینم چه حسی دارد. بعد از اجرایی که داشتم، همدیگر را بغل کردیم ولی حواشی خاصی ایجاد شد و به من گفتند چرا بغلش کردی؟! آقای احمدی نژاد فوتبال بازی کرد، با خیلی‌ها روبوسی کرد و با هنرمندان بسیاری دیدار داشت، اما نمی‌دانم چرا قرعه به نام من افتاد! من هیچ وقت ادعایی در کارم نداشتم؛ فقط دوست دارم در فضای حرفه‌ای کار به یکدیگر احترام بگذاریم. بعد از آن حواشی حتی یک نفر هم احوال من را نپرسید. حتی به من گفتند رانت گرفتی. من هیچ وقت از دولت پولی نگرفتم. از خدا می خواهم آن‌هایی را که این حرف‌ها را می‌زنند، به راه راست هدایت کند.

این پیشکسوت در بخشی نیز به ازدواجش اشاره کرده و توضیح داد: «۵۵/۵/۵ با دختر دایی‌ام ازدواج کردم و از همسرم عذر خواهی می‌کنم که زمان‌هایی که باید کنارش باشم، در استودیو بوده و هستم.»

افتخاری در پایان خاطر نشان کرد: «بچه‌های موسیقی خیلی احساساتی هستند و این موضوع به خودشان ضربه می‌زند.»

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “«دورهمی»ِ علیرضا افتخاری و مهران مدیری”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید