نظر فریدون آسرایی درباره بازگشایی سالن‌های موسیقی

آوای ایرانیان: فریدون آسرایی خواننده موسیقی پاپ درباره فعالیت این روزهای خود به خبرنگار هنرآنلاین گفت: من در این مدت کار خاصی انجام ندادم. فقط یک قطعه در اوایل سال جدید منتشر کردم و پس از آن نتوانستم کارهای بیشتری انجام بدهم. در حال حاضر مشغول کارهای آلبوم جدیدم هستم که هشت قطعه دارد.

وی با اشاره به اینکه تصمیم‌گیرنده نهایی برای زمان انتشار آلبوم، تهیه‌کننده است و او به‌تنهایی نمی‌تواند برای انتشار آلبوم تصمیم بگیرد، عنوان کرد: من در این آلبوم با آقای بهروز صفاریان همکاری کرده‌ام و همه آهنگ‌ها با تنظیم ایشان صورت گرفته است. علاوه ‌بر آقای صفاریان با آهنگسازان و ترانه‌سرایان دیگری نیز همکاری کرده‌ام که تعدادشان زیاد است.

این خواننده در واکنش به خبر بازگشایی سالن‌های موسیقی مشروط به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از حداکثر ۵۰ درصد ظرفیت در اختیار از اول تیرماه، اظهار داشت: من با این شرایطی که الآن وجود دارد احساس می‌کنم فقط کسانی که بسیار هنردوست و علاقه‌مند به موسیقی هستند حاضر می‌شوند در سالن‌های کنسرت حضور پیدا کنند و استقبال چندانی از این کنسرت‌ها صورت نمی‌گیرد.

آسرایی ادامه داد: به‌هرحال ما باید با این بیماری زندگی کنیم ولی در عین حال باید مواظب هم باشیم. مهم‌ترین مسئله، سلامت مردم است. جان انسان بیشتر از هر چیزی ارزش دارد. دولتمردان هم باید به این مسئله توجه کنند. امیدوار هستم همه عزیزانی که در سالن کنسرت حضور پیدا می‌کنند مسائل بهداشتی را رعایت کنند تا در این سالن‌ها اتفاقی برای کسی نیفتد.

وی در پایان درباره تمایل خوانندگان به برگزاری کنسرت در این شرایط بیان کرد: من فکر نمی‌کنم تا پایان ماه‌های محرم و صفر اتفاق خاصی بیفتد. اکثر هنرمندان نیز دارند برای ماه‌های بعد از محرم و صفر برنامه‌ریزی می‌کنند. درباره این که اجازه داده‌اند ۵۰ درصد ظرفیت سالن پُر شود نیز باید بگویم فکر می‌کردم مجوز حضور عده‌ کمتری را در سالن‌های کنسرت بدهند ولی همین که اجازه ۵۰ درصد ظرفیت سالن را صادر کرده‌اند خوب است.