آخرین خبر

فراخوان پویش ملی دف نوای رحمت

رئیس حوزه هنری استان کردستان از برگزاری پویش ملی دف نوای رحمت در بستر شبکه های اجتماعی و فضای مجازی خبر داد.

به گزارش آوای ایرانیان، امین مرادی ظهر امروز پنج شنبه در گفتگو با خبرنگاران رسانه‌های استان کردستان اظهار کرد: حوزه هنری کردستان با همکاری مؤسسه سپهر سوره هنر، در راستای توجه به اعتلای موسیقی عرفانی دف و با توجه به وضعیت و شرایط حاکم بر کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا پویش ملی دف نوای رحمت را برگزار می‌کند.

وی ضمن اشاره به برگزاری ۹ دوره جشنواره بین المللی دف نوای رحمت به میزبانی حوزه هنری استان کردستان، افزود، متأسفانه شیوع ویروس کرونا در دنیا، تمامی فعالیت‌های فرهنگی و هنری را هم دستخوش تغییر قرار داد و به همین دلیل در سال جاری امکان برای برگزاری دوره دهم جشنواره بین المللی دف نوای رحمت وجود نداشت.

رئیس حوزه هنری استان کردستان گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته و با همکاری مؤسسه سپهر سوره هنر، پویش ملی دف نوای رحمت ویژه علاقمندان سراسر کشور راه اندازی شده و به همین دلیل تمامی علاقمندان به این ساز عرفانی در کشورمان و حتی کشورهای منطقه می‌توانند در این پویش شرکت کنند.

وی به پیگیری‌های مستمر علاقمندان به دف نوازی در خصوص وضعیت جشنواره دهم دف نوای رحمت، افزود: این پویش در راستای توجه به مطالبه عزیزان دف نواز راه اندازی شده و انتظار داریم که مورد توجه و استقبال خوبی نیز قرار گیرد.

مرادی به بخش‌های مختلف این پویش اشاره کرد و یادآور شد: علاقمندان می‌توانند در سه بخش تک نوازی، گروه نوازی و مولودی خوانی آثار خود را در شبکه‌های اجتماعی به ویژه اینستاگرام با هشتک های معرفی شده از سوی حوزه هنری استان کردستان منتشر کنند.

وی ضمن اشاره به مقررات عمومی شرکت در این پویش ملی، عنوان کرد: ویدئو دف نوازی باید به صورت افقی باشد، در بخش تک نوازی حداکثر زمان اجرا سه دقیقه و برای دو بخش گروه نوازی و مولودی خوانی حداکثر زمان اجرا هفت دقیقه است، شرایط سنی برای حضور در این پویش ملی وجود ندارد و تمامی علاقمندان می‌توانند در آن شرکت کنند.

وی با اشاره به دیگر مقررات حضور در این پویش ملی، گفت: علاقمندان برای حضور در پویش باید صحفه اینستاگرام حوزه هنری و مؤسسه سپهر سوره هنر را دنبال کنند، استفاده از اشعار فاخر در راستای حماسه ملی و وحدت ملی در اولویت داوری قرار خواهند گرفت، شرکت کننده در این پویش باید اثر خود را در صحفه شخصی خود در اینستاگرام منتشر کند که البته در این راستا نیاز است که صحفه شرکت کننده در اینستاگرام نباید خصوصی باشد.

وی منشن کردن (قراردادن) نام کاربری حوزه هنری کردستان و سپهر سوره هنر در زیر پست منتشر شده ضروری دانست و افزود: برای دسترسی بهتر به آثار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی به ویژه اینستاگرام، شرکت کنندگان حتماً در زیر پست منتشر شده از هشتک های #دف _ نوای _ رحمت، #حوزه _ هنری _ کردستان، #حوزه _ هنری، #مرکز _ موسیقی _ حوزه _ هنری و #سپهر _ سوره _ هنر استفاده کنند.

رئیس حوزه هنری استان کردستان گفت: علاقمندان از تاریخ ۱۰ تا ۳۱ مرداد ماه فرصت دارند که آثار خود را در پویش ملی دف نوای رحمت شرکت دهند.

وی با اشاره به اهداء جوایز نفیس نقدی به آثار برتر، اظهار کرد: با رای هیات داوران در هر بخش تک نوازی، گروه نوازی و مولودی خوانی سه اثر برگزیده انتخاب و با اهدا جایزه نقدی و لوح تقدیر تجلیل می‌شوند.

وی به دیگر جوایز حضور در پویش ملی دف نوای رحمت اشاره کرد و گفت: به سه اثر برتر مردمی در سایت آپارات جایزه نقدی و لوح تقدیر اهدا می‌شود و همچنین به سه اثری که بیشترین بازدید در اینستاگرام داشته باشند نیز جایزه نقدی و لوح تقدیر اهدا می‌شود.

مرادی در پایان عنوان کرد: علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره ۳۳۲۴۳۶۲۴ و ۳۳۲۴۳۴۷۹ با پیش شماره ۰۸۷ تماس حاصل نمایند و یا به آدرس www.Artsanandaj.ir مراجعه کنند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “فراخوان پویش ملی دف نوای رحمت”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید