آخرین خبر

وقتی کرونا حریف «بوم و بانو» نشد

گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری دانشجو: عباس اسماعیل گل؛ هر ساله همزمان با دهه نخست محرم، شبکه های مختلف سریالهای گوناگون تلویزیونی را برای مخاطبان درنظر میگیرند که بعد از باکس نوروزی و ماه رمضان، باکس ماه محرم سومین فصل مهم و مناسبتی سریال های تلویزیونی سیما محسوب میشود که طی سال های مختلف سریال های محبوبی چون شب دهم از حسن فتحی را روی آنتن برده است و هر ساله مخاطبان تلویزیون برای تماشای سریال های ماه محرم لحظه شماری میکنند و امسال که به واسطه محدودیت های کرونایی، این سریال ها مسلما مخاطبان بیشتری خواهد داشت.

اما امسال به واسطه شیوه ویروس کرونا؛ چرخه تولید  سریال های صداوسیما هم لطمه فراوانی خورده است، از نیمه کار ماندن تولید سریال هایی چون «پایتخت ۶»، «نون خ ۲» و «زیرخاکی» که قسمت هایی از این سریال ها در نوروز ۹۹ و ماه رضان روی آنتن رفت گرفته تا به تولید نرسیدن سریال هایی که قرار بود در سال ۹۹ ساخته شود، همگی بد جوری دست معاونت سیما و شبکه های مختلف تلویزیون را خالی گذاشته است.

وقتی کرونا حریف «بوم و بانو» نشد/ روایتی ملتهب از داستانی عاشقانه در دوره هلوی

در مجموع باید گفت، این شرایط سخت کرونایی که از اسفندماه سال گذشته در کشور حاکم شده است، تاثیرات منفی خود را بر سریال های محرم ۹۹ هم گذاشته است، بطوری که امسال تنها شبکه های دو و سه توانسته اند دو سریال جدید را با هر زحمت که شده به آنتن برسانند و شبکه یک سیما مجبور به پخش سریال تکراری شده است و شبکه ۵ نیز هیچ سریالی را در باکس ویژه محرم در نظرنگرفته است و باید گفت، سومین باکس مهم سریال های تلویزیون  در سال به شدت خالی است که دربخش دوم این گزارش  نگاهی به سریال شبکه دوم سیما برای دهه نخست محرم شده است.

 «بوم و بانو» به شبکه دو رسید

وقتی کرونا حریف «بوم و بانو» نشد/ روایتی ملتهب از داستانی عاشقانه در دوره هلوی

سریال «بوم و بانو» به کارگردانی سعید سلطانی و تهیه‌کنندگی آرمان زرین‌کوب سال گذشته مقابل دوربین رفت و از سال گذشته تاکنون تحت تاثیر شرایط کرونایی جامعه چندین بار تصویربرداری آن با  تعطیلی روبرو شد اما با هر سختی و مشکلاتی بود کار تصویربرداری را به سرانجام رساندند و این روزها مراحل پایانی آماده سازی را برای پخش از شبکه دو سیما در ماه محرم میگذارند . از آنجا که معمولا سریال های چند سال اخیر شبکه دو سیما حکم برگ برنده برای بالا بردن بازدید مخاطبان شبکه دو سیما را داشته اند باید منتظر ماند تا ببینیم این سریال تا چه اندازه در جذب مخاطبان به شبکه دو سیما موفق خواهد بود و می تواند جانی تازه به این شبکه بدهد یا خیر.

سریال «بوم و بانو» مقطع تاریخی دوره پهلوی را به نمایش می‌گذارد و کاری در حوزه تاریخ معاصر به شمار می‌آید. این مجموعه به نویسندگی شعله شریعتی و اعظم بهروز آماده می‌شود و روایتگر داستانی عاشقانه و تاریخی است.

وقتی کرونا حریف «بوم و بانو» نشد/ روایتی ملتهب از داستانی عاشقانه در دوره هلوی

سعید سلطانی که تجربه ساخت سریال‌های تاریخی موفقی چون «پس از باران» و «خانه‌ای در تاریکی» و ستایش را در کارنامه هنری‌اش دارد، باز هم به سراغ بخشی از تاریخ ایران رفته است و روایتگر قصه‌ای تاریخی در «بوم و بانو» شد.

این سریال تاریخی را میتوان یکی از پربازیگرترین سریال های ویژ محرم در چند سال اخیر دانست، در این مجموعه بازیگرانی چون بهنام تشکر در نقش سرهنگ سپنتا، فریبا متخصص در نقش ماهرخ همسر تیمسار افشار، مسعود رایگان در نقش تیمسار افشار، ساغر قناعت، مهدی احمدی، دیبا زاهدی ایفای نقش می‌کنند که همگی میتوانند در جذب مخاطب تاثیرگذار باشد و در انتها باید منتظر ماند تا ببینیم سعید سطانی میتواند همچون «پس از باران» سریالی ماندگار به ثبت برساند یا خیر.

وقتی کرونا حریف «بوم و بانو» نشد/ روایتی ملتهب از داستانی عاشقانه در دوره هلوی

در پایان این سریال خلاصه داستان اینچنین آمده است: در ایامی که عشق رهروان محرم به مسلخ برده می‌شود و شورشان به یغما می‌رود، عشقی بی‌آلایش سر بر می‌آورد که در دل طوفان بلایای زمانه به ابتلا کشیده می‌شود و در سایه تزویر و فریب بدخواهان تا مرز نابودی می‌رود، اما در واپسین لحظات، چون سیمرغی از میان خاکستر برمی‌خیزد…

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “وقتی کرونا حریف «بوم و بانو» نشد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید