آخرین خبر

«نغمه چنگ» را بشنوید

آوای ایرانیان: «نغمه چنگ» عنوان یکی از تازه‌ترین آثار منتشرشده عرصه موسیقی است که به آهنگسازی سعید ثابت، همراهی گروه «پایور» و خوانندگی شهرام آبرومند در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

به گزارش آوای ایرانیان، آلبوم «نغمه چنگ» به آهنگسازی سعید ثابت با همراهی گروه «پایور» و خوانندگی شهرام آبرومند در ژانر موسیقی ردیف دستگاهی ایران منتشر شد.

«راز و نیاز» به آهنگسازی فرامرز پایور و تنظیم سعید ثابت، «ساز و آواز به همراه کمانچه» با شعر حافظ، تصنیف «امان» با شعر و آهنگ عارف قزوینی و تنظیم فرامرز پایور، «چهار مضراب سنتور و ارکستر» ساخته فرامرز پایور با تنظیم سعید ثابت، تصنیف «بهانه» با شعر شیخ‌بهایی و آهنگسازی سعید ثابت، تصنیف «نازار دلی» بر اساس یک ملودی قدیمی با تنظیم سعید ثابت و اشعاری از مولانا و ابوسعید ابوالخیر، «ضربی نغمه و فرود» به آهنگسازی فرامرز پایور و تنظیم سعید ثابت، «ساز و آواز به همراه نی و سنتور» با اشعاری از حافظ و باباطاهر، تصنیف «نغمه چنگ» با شعر حافظ و آهنگسازی سعید ثابت و «رنگ» بر اساس یک ملودی قدیمی و تنظیم سعید ثابت آثاری هستند که در این آلبوم گنجانده شده‌اند.

محمد اسماعیلی نوازنده تمبک، سعید ثابت نوازنده سنتور، علیرضا دریایی نوازنده کمانچه، حسین رضا نوازنده تار و بم تار، زمان خیری نوازنده نی، بهنوش بهنام نیا نوازنده عود، رضا آبایی نوازنده قیچک، سمانه باروتی نوازنده عود، بنفشه بختیاری نوازنده سنتوربم، بهنام نای نوازنده عود گروه نوازندگان این آلبوم را تشکیل می‌دهند. صادق نوری و آرش عادل پور صدابردار، صادق نوری میکس و مستر، جلیل دیده ور عکاس، علیرضا حاجی رحمانی طراح گرافیک دیگر عوامل اجرایی را تشکیل می‌دهند.

گروه «پایور» یکی از گروه‌های شناخته شده موسیقی ردیف دستگاهی ایران با سرپرستی زنده‌یاد فرامرز پایور است که در ابتدا توسط این هنرمند بنیانگذاری شد. این گروه با خوانندگان سرشناسی چون عبدالوهاب شهیدی و محمدرضا شجریان همکاری کرده است. گروه «پایور» اکنون به سرپرستی سعید ثابت از شاگردان فرامرز پایور فعالیت‌های خود را با خوانندگان جوان دیگری ادامه می‌دهد.

سعید ثابت نیز از جمله هنرمندان مطرح موسیقی ردیف دستگاهی ایران است که از او به عنوان یکی از مهم‌ترین شاگردان و ادامه‌دهندگان مکتب فرامرز پایور یاد می‌کنند.

این هنرمند از سن ۱۱ سالگی فراگیری موسیقی را در هنرستان موسیقی ملی ایران آغاز و پس از آن نوازندگی سنتور را نزد مرحوم فرامرز پایور آموخت. وی حین فراگیری از آموزه‌های موسیقی پایور نزد هنرمندان دیگری از جمله ارفع اطرایی، اسماعیل واثقی، اسماعیل تهرانی نیز بهره مند شد. این هنرمند در طول فعالیت‌های موسیقایی موفق به دریافت مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه هنر تهران شد.

عضویت در ارکستر «ژونس موزیکال»، همکاری با مرکز حفظ و اشاعه موسیقی ایران، عضویت در گروه موسیقی «پایور»، همکاری با ارکستر ملی ایران به رهبری فرهاد فخرالدینی، انتشار چندین اثر موسیقایی در حوزه تولید آلبوم و انتشار کتاب، تدریس در دانشگاه‌های مختلف کشور بخشی از فعالیت‌های موسیقایی سعید ثابت را تشکیل می‌دهند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “«نغمه چنگ» را بشنوید”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید