آخرین خبر

خبرهای تازه از وضعیت جسمی عثمان محمدپرست

آوای ایرانیان: اعضای خانواده عثمان محمدپرست به روایت تازه‌ترین خبرها از وضعیت جسمی استاد دوتار پرداختند.

عثمان محمد پرست در هوشیاری کامل است اما زمان ترخیص ایشان از بیمارستان مشخص نیست.

ادریس محمد پرست در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آخرین وضعیت عثمان محمد پرست نوازنده پیشکسوت موسیقی مقامی، عنوان کرد: در حال حاضر وضعیت استاد پایدار است و تحت درمان پزشکی قرار دارند. روز گذشته پس از وخامت حال استاد به دلیل خونریزی معده به مشهد اعزام شدند و در حال حاضر در بیمارستان امام رضا بستری هستند.

وی ادامه داد: در حال حاضر استاد وضعیت پزشکی ثابتی داشته و هوشیار هستند و پزشکان ابراز امیدواری کرده‌اند که در ساعات آینده وضعیت استاد محمد پرست، بهتر می‌شود.

همچنین جواد محمد پرست فرزند عثمان محمد پرست نیز به ایسنا گفت: روز گذشته به ناگهان استاد با احساس درد و تهوع به بیمارستان مراجعه و پس از شست وشو و قطع خونریزی به مشهد منتقل شدند.

وی بیان کرد: وضعیت استاد نسبت به روز گذشته بهتر بوده و هوشیار هستند و بی حسی موضعی برای آندوسکوپی انجام شده است و پس از بررسی نتیجه مشخص می‌شود.

وی با بیان اینکه این نوازنده پیشکسوت هم اکنون در اورژانس بیمارستان بستری است، گفت: تا دقایقی دیگر به بخش منتقل و بستری می‌شوند ولی زمان ترخیص استاد هنوز مشخص نیست.

عثمان محمد پرست معروف به عثمان خوافی است؛ هر علاقه‌مند به موسیقی مقامی با صدای دوتار او آشناست. وی بعد از عمل جراحی ستون فقرات با استفاده از صندلی چرخ‌دار حرکت می‌کند و قادر به نواختن ساز نیست اما آثار مطرحی از خود به جا گذاشته که یکی از مهم‌ترین آن‌ها “مقام نوایی” از اشعار طبیب اصفهانی است.

او علاوه بر فعالیت هنری در امور خیریه هم پویاست و در ساخت بیش از ۹۰۰ مدرسه به همراهی خیرین دیگر مشارکت داشته است همچنین او در هزینه درمان کودکان مبتلا به سرطان نیز گام برداشته و این امور بازتاب همان جمله معروفش است که می‌گوید “در راه خدا موسیقی نواختم” و همه این‌ها او را به چهره‌ای محبوب تبدیل کرده است.

در ۸ شهریور ۱۳۹۶ خورشیدی، نخستین کاشی ماندگار خراسان رضوی در راستای حفظ میراث ناملموس کشور از سوی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی بر سر در منزل عثمان محمد پرست نصب شد.

همچنین پس از موفقیت در ثبت جهانی دوتار در چهاردهمین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو، نسخه‌ای از گواهینامه ثبت جهانی دوتار که به دو زبان انگلیسی و فارسی نگارش شده بود به عثمان محمد پرست اهدا شد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “خبرهای تازه از وضعیت جسمی عثمان محمدپرست”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید