آخرین خبر

مهدی رستمانه درگذشت

دختر این هنرمند با اشاره به سختی‌هایی که تو در طول ۳۰ سال فعالیت هنری خود با آن مواجه بوده تصریح کرد: متاسفانه در کشور ما هنرمندان بعد از مرگ شناخته می‌شوند.

مهدی رستمانه، آهنگساز باسابقه و نوازنده تار، سه تار و کمانچه اصفهان که چندین سال با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می کرد، روز گذشته به دیار باقی شتافت.

طراوت رستمانه، دختر این هنرمند با تایید خبر درگذشت او به ایسنا گفت: بعد از گذشت قریب به سه سال از آخرین جراحی پدر و عبور از دوران شیمی درمانی، اسفند ماه سال ۱۳۹۹ متوجه شدیم که سرطان در بدن ایشان ریشه دوانده و پیش‌روی کرده است.

وی با اشاره به سختی‌هایی که این هنرمند در طول ۳۰ سال فعالیت هنری خود با آن مواجه بوده تصریح کرد: متاسفانه در کشور ما هنرمندان بعد از مرگ شناخته می‌شوند.

رستمانه، درباره‌ی کارنامه‌ی این هنرمند مرحوم توضیح داد: پدرم در کنسرت‌های متعددی به عنوان کمانچه و تار نواز حضور داشت و دو کنسرت «گروه مهر» و «روایتی دیگر» را در دهه‌ی ۸۰  برگزار کرد اما بیماری‌، اجازه نداد آلبوم شخصی‌اش را که شامل قطعات و تصانیف نابش بود منتشر کند و گنجینه‌ی او ناتمام باقی ماند.

وی یادآور شد: کنسرت «سوته‌دلان» که به یاد استاد سیروس ساغری در سال ۱۳۹۴ برگزار شد، آخرین کنسرتی بود که پدرم در آن حضور داشت و آن‌جا کمانچه نواخت. در میانه‌ی دهه هشتاد تا نود نیز کنسرت‌های دیگری مانند کنسرت تکنوازان تشکیل شد که پدرم به عنوان آهنگساز، تک‌نواز و بداهه نواز تار در آن حضور یافت.

مراسم خاک‌سپاری مهدی رستمانه، روز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مهدی رستمانه درگذشت”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید