آخرین خبر

خاطرات تلخ مجید اخشابی از دریا

خواننده موسیقی پاپ می‌گوید: جالب است بدانید دریا تمام فرکانس‌هایی که گوش انسان قادر به شنیدن آن‌هاست را تولید می‌کند؛ از بم‌ترین فرکانس‌ها تا زیرترین صداها.

 مجید اخشابی، خواننده و آهنگساز می‌گوید هر زمان به شمال می‌رود و کنار دریا قرار می‌گیرد، به دریا سلام می‌کند و از دریا پاسخ می‌گیرد.

اخشابی در گفت‌وگو با ماهنامه‌ی بندر و دریا، گفت: نخستین مواجهه من با دریا به چهار، پنج سالگی‌ام برمی‌گردد. تصویری مبهم از آن روزها در ذهن دارم، ولی بارزترین زمانی که مشتاقانه انتظار دیدن دریا را می‌کشیدم، وقتی بود که با اعضای فامیل راهی دریا شدیم. دریا را پدیده‌ای خیلی خاص و عجیب می‌دانستم که برای دیدنش باید سفر کنم.

وی که اصالتاً شمالی و اهل شهر تنکابن است، عنوان کرد: همیشه در رویاهایم، دریا یک رکن است و هر وقت به شمال می‌روم و چشمم به دریا می‌افتد، به دریا رسماً سلام می‌کنم و او هم پاسخ می‌دهد.

این خواننده پاپ، اظهار داشت: متأسفانه خاطره‌ی تلخی هم از دریا دارم؛ خاطره‌ای که برای اعضای خانواده‌ام نیز تعریف نکرده‌ام. در کودکی مشغول آب‌تنی در دریا بودیم که یکباره زیر پای من خالی شد و احساس کردم در حال غرق‌شدن هستم. هر چه دست و پا می‌زدم بدتر فرو می‌رفتم. حدود پنج دقیقه‌ای با این وضعیت دست و پنجه نرم کردم، تا این‌که پسرخاله‌ام دستش را دراز کرد و من نوک انگشتش را گرفتم و دوباره به سمت زندگی آمدم.

جید اخشابی که در حوزه موسیقی فعالیت می‌کند و با صدا سر و کار دارد، گفت: اساساً صدا و پدیده‌ی صوت برایم ارزش زیادی دارد. جالب است بدانید دریا تمام فرکانس‌هایی که گوش انسان قادر به شنیدن آن‌هاست را تولید می‌کند؛ از بم‌ترین فرکانس‌ها تا زیرترین صداها.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “خاطرات تلخ مجید اخشابی از دریا”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید