آخرین خبر

داستان اجرانشدن یک موسیقی لری در عصرجدید

آوای ایرانیان: در آستانه شروع سال ۱۴۰۱ برنامه عصر جدید از همه طوایف و اقوام ایران زمین دعوت کرد تا هنگام تحویل سال در این برنامه حضور داشته باشند و از استان کهگیلویه و بویراحمد هم شهریار کریمی به این برنامه دعوت شده بود تا در بخشی از این برنامه که کنداکتور آن بسته شده بود، اقدام به اجرای موسیقی لری کند، اما در نهایت زمان اجرا به این خواننده داده نشد.

به گفته این خواننده، در حالی که همه مردم استان و قوم لر منتظر اجرای این خواننده هم استانی خود بودند  در طول برنامه به بهانه‌های مختلف اجرای او به تاخیر افتاد و در قسمتی موسیقی لری لحظه ای پخش و وی نیز برای اجرا بلند می‌شود اما به یک مرتبه پیام بازرگانی پخش می‌شود. این مسئله در فضای مجازی از سوی مردم و برخی چهره‌های فرهنگی و هنری واکنش‌هایی را در پی داشت.

شهریار کریمی، خواننده کهگیلویه و بویراحمدی در تماسی با  خبرنگار ایسنا گفت: طی تماس تلفنی از برنامه عصر جدید به مناسبت شروع سال جدید از اینجانب دعوت شد و قرار شد در روزهای ۲۸ و ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ هر شب در این برنامه یک اجرای موسیقی داشته باشم.

وی افزود: در شب اول گفتند وقت نیست که شما اجرا داشته باشید و شب دوم نیز با عنوان دیگری زمان برای اجرا ندادند.

کریمی اظهار کرد: در حالیکه بخشی از قطعه ای که باید اجرا می‌کردم در برنامه زنده پخش شد اما به یک دفعه پیام بازرگانی پخش شد و مجددا نتوانستم اجرای برنامه داشته باشم و وقتی به کارگردان برنامه (احسان علیخانی) اعتراض کردم گفت من می گویم چه کسی اجرا کند و شما نیز اجرا خواهید کرد.

همچنین جهانبخش صابری گوینده و مجری رادیو و تلویزیون صدا و سیمای مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به این مسأله واکنش نشان داد و گفت: چند شب پیش شهریار کریمی خواننده محبوب استان کهگیلویه و بویراحمد و برنامه عصر جدید دعوت می شود در خلال برنامه آقای علیخانی اعلام کرده که دقایق بعدی شاهد اجرای این خواننده یاسوجی خواهیم بود اما نهایتا این اتفاق، رخ نداد، لذا عوامل اصلی برنامه باید پاسخگوی مردم و طرفداران این خواننده  باشند.

صابری ادامه داد: با این کار هیچ چیزی از ارزش های هنری و شخصیت شهریار کریمی کاسته نمی شود و قطعاً نزد مردم محبوب تر و دوست داشتنی تر خواهد شد و مردم و قوم بزرگ لر به این خواننده افتخار می‌کنند.

داستان اجرانشدن یک موسیقی لری و حواشی آن

امین درخشان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در واکنش به این مسئله به خبرنگار ایسنا گفت: به هیچ وجه پذیرفتنی نیست که میلیون‌ها بیننده تلویزیونی منتظر اجرای موسیقی محلی یکی از هنرمندان خود باشند که با سهل انگاری بی تدبیری و ناهماهنگی، موجب رنجش خاطر احساسات مردم عزیز این استان شوند.

وی افزود: اصالت فرهنگی قوم لر و مردم استان کهگیلویه و بویراحمد قدمتی به درازای تاریخ و شهرت جهانی دارد، مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در عرصه های مختلف برای عزت ملی و استقلال میهن اسلامی همواره در عرصه‌های مختلف خوش درخشیدند و نامی ماندگار از خود برجای گذاشتند، بی تدبیری در برنامه زنده عصرجدید پذیرفته نیست و باید جبران شود.

درخشان اظهار کرد: به عنوان خادم مردم در عرصه فرهنگ و هنر نسبت به این موضوع که موجب دلخوری بین مردم و اهالی فرهنگ و هنر استان کهگیلویه و بویراحمد و قوم‌لر شده است انتظار داریم دست اندرکاران و تهیه کنندگان این برنامه ضمن عذرخواهی از ساحت گرانبهای مردم، توضیحات لازم را بدهند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: رسانه ملی به عنوان یک نهاد انقلابی و مردمی، توجه به اقوام مختلف ایرانی را همواره به عنوان یک اولویت در نظر داشت لذا انتظار داریم این نگرانی را به نحوی جبران کنند و تدبیری بیندیشد تا شاهد چنین اتفاقاتی که موجب رنجش خاطر اجتماعی فرهنگ مردم شده است، نباشیم.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “داستان اجرانشدن یک موسیقی لری در عصرجدید”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید