آخرین خبر

آغاز به کار نمایشگاه جدید موزه هنرهای معاصر تهران از ۳۱ خرداد

به گزارش آوای ایرانیان به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، نمایشگاه «مینی مالیسم (کمینه گرایی) و کانسپچوال آرت (هنر مفهومی)» با ارائه بیش از ۱۲۰ اثر از ۳۴ هنرمند ساعت ۱۷ سه‌شنبه ۳۱ خرداد ماه به کیوریتوری بهرنگ صمدزادگان افتتاح می‌شود و از روز اول تیر ماه علاقه‌مندان می‌توانند از این نمایشگاه در موزه هنرهای معاصر تهران دیدن کنند.

نمایشگاه پیش رو به مرور ۲ جریان سرنوشت ساز در تاریخ هنر یعنی مینی‌مالیسم (کمینه‌گرایی) و هنر کانسپچوال (هنر مفهومی) و تأثیرات و مشتقات آنها می‌پردازد. ۲ جریانی که در اواسط قرن بیستم مسیر جدید و بی سابقه‌ای را در تاریخ هنرهای تجسمی پایه گذاشتند و تعاریف مرسوم در باره اثر هنری به عنوان شی زیباشناسانه را دچار تغییر کردند، میراثی که بعد از دوران اوج این ۲ جریان در سیر تاریخ هنر برجا ماند. این نمایشگاه به معرفی و بررسی نمونه‌هایی از این جریانات هنری، زمینه‌ها، مقدمات و همچنین میراث و تاثیرات‌شان می‌پردازد.

نمایشگاه مینی مالیسم و کانسپچوال آرت، تلاش دارد بخشی از گنجینه ارزشمند موزه هنرهای معاصر تهران را ارائه کند که در میانه قرن بیستم میلادی تعریفی نوین از هنر را پیشنهاد داد که تا پیش از آن متصور نبود. اولویت بخشیدن به فکر و اندیشه به جای جلال و شکوه زیبایی شناختی مدرنیستی، دگرگونی‌های بزرگ در دنیای هنر پدید آورد و هنر را وارد ساحت‌هایی کرد که تعجب‌ها را برانگیخت.

در نمایشگاه «مینی مالیسم و کانسپچوال آرت» بیش از ۱۲۰ اثر از ۳۴ هنرمند از آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران از جمله سل له ویت، جوزف کاسوت، جان بالدساری، اد راشا، یان دیبتس، دنیس اپنهایم، برنار وُنه، شوساکو آراکاورا، مارسل دوشان، گیلبرت و جرج، دانلد جاد، رابرت اسمیتسون، میکله زازا، برند و هیلا بکر، گرفان الک، ژاکلین وینزور، تری اتکینسون و مایکل بالدوین، بورلی پپر، پیتر استرویکن، من ری، میشل آن جلو پیستولتو، رابرت موریس، مارسل بروتهرس، میشل استوارت، راجر ولش، دن فلاوین، کیت سونیر، اد راینهارد، اگنس مارتین، دیتر روث، کریستو و ژان کلود، فرانک استلا، گوردون ماتاکلارک، دنیل اسپوئری به نمایش گذاشته می‌شود.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آغاز به کار نمایشگاه جدید موزه هنرهای معاصر تهران از ۳۱ خرداد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید