آخرین خبر

گروه‌ها و هنرمندان مستعد بسیجی به تئاتر کشور معرفی می‌شوند

به گزارش آوای ایرانیان به نقل از امور ارتباطات رسانه ای و روابط عمومی سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج (سودای عشق)، آیین هم اندیشی یک روزه دبیران استانی و رونمایی از پوستر جشنواره سیزدهم تئاتر بسیج با حضور دبیران ۳۱ استان کشور، مدیرکل هنرهای نمایشی، رییس سازمان بسیج هنرمندان، اعضای ستاد برگزاری جشنواره و جمعی از هنرمندان و فعالان عرصه تئاتر کشور روز جمعه ۱۷ تیر در محل مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران تهران برگزار شد.

در این همایش، سعید نجفیان دبیر جشنواره ضمن اظهار خرسندی از برگزاری این رخداد هنری پس از یک وقفه شش ساله ابراز امیدواری کرد تا دوره سیزدهم با حضور گسترده هنرمندان به یکی از درخشان ترین دوره‌های جشنواره بدل شود. وی از دبیران استانی حاضر در همایش درخواست کرد با توان حداکثری و بهره گیری از ظرفیت‌ها و زیر ساخت‌های موجود در استان و همچنین جذب مشارکت سایر دستگاه‌های اجرایی استان نسبت به برگزاری جشنواره ای در خور نام استان و بسیج تلاش کنند.

جواد جمیری رییس سازمان بسیج هنرمندان کشور نیز در سخنانی با اشاره به اهمیت حضور بسیج در عرصه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و هنری، فعالیت در مناطق محروم و به ویژه حضور فعال در عرصه سلامت گفت: بخش مردمی بسیج، امروز در ۳۹۴ کانون بسیج در سراسر کشور متجلی شده که در حوزه های تخصصی متنوع مشغول به فعالیت و خدمت هستند.

وی با اشاره به دو راهبرد اصلی آموزش و تربیت هنرمندان متعهد و انقلابی و همچنین نقش‌آفرینی هنرمندان در عرصه‌های اجتماعی و فرهنگی از طریق هنر تئاتر تاکید کرد: فعالیت‌های گسترده بسیج در عرصه‌های مختلف اجتماعی نیازمند انعکاس از دریچه هنر است و تلاش شده تا این هدف در گستره موضوعی جشنواره سیزدهم دیده شود.

رییس سازمان بسیج هنرمندان کشور در این همایش تاکید کرد: تلاش کرده‌ایم جشنواره امسال به بهترین شکل و با بهره گیری از ظرفیت های ملی موجود در استان‌ها برگزار شود و قاعدتا به دلیل جنس مردمی بودن بسیج، اجراها و فضای جشنواره نیز میبایست مردمی باشد.

جمیری در خاتمه سخنانش از دبیران استانی خواست در جشنواره های استانی خود شرایطی را فراهم کنند تا از مسیر جشنواره شناسایی، آموزش و تربیت استعدادهای خوب فراهم شود. چرا که یکی از اهداف متعالی جشنواره سراسری تئاتر بسیج، شناخت ظرفیت‌ها و استعدادها و آشنا ساختن ایشان با فضای حرفه‌ای تئاتر کشور و معرفی گروه‌ها و هنرمندان جدید و مستعد به نظام تئاتر کشور است.

کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی کشور نیز در سخنانی با ابراز خرسندی از حضور در جمع دبیران استانی جشنواره بر حمایت اداره کل جشنواره از این جشنواره تاکید و اظهار امیدواری کرد که دستاوردهای این جشنواره در چهل و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر نیز در معرض دید همگان قرار گیرد.

وی یادآور شد: انتظارمان از دست‌اندرکاران برگزاری سیزدهمین جشنواره تئاتر بسیج این است که به تببین منویات مقام معظم رهبری و موضوعات مهمی که ایشان اشاره میکنند پرداخته که یکی از این موضوعات توجه به موضوع جمعیت است.

مدیرکل هنرهای نمایشی با اشاره به این نکته که تئاتر ابزاری برای رسیدن به اندیشه ماندگار است گفت: امیدوارم با بهره گیری از نگاه خلاقانه هنرمندان بسیجی، در جشنواره سیزدهم تئاتر بسیج بروز و ظهور موضوعاتی را که در بیانیه گام دوم انقلاب مطرح شده است به تماشا بنشینیم.

در پایان بخش نخست این همایش، پوستر جشنواره سیزدهم با طراحی بهرام شادانفر و با حضور هنرمندان و فعالان تئاتر از جمله فرهاد قائمیان، نصراله قادری، کاظم نظری، جواد جمیری، توحید معصومی، قاسم جعفری، محسن سلیمانی فارسانی، مهدی ابدالی، محمد نبی خسروی، فرزان دلفانی و سعید نجفیان رونمایی شد.

پخش پیام تصویری کوروش زارعی رییس شورای سیاستگذاری جشنواره و دبیر چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، تشریح فراخوان و شیوه‌نامه جشنواره توسط سعید نجفیان دبیر جشنواره، تشریح اولویت‌های موضوعی توسط نصراله قادری مشاور عالی دبیر جشنواره، بررسی چگونگی فعالیت‌های اطلاع رسانی، رسانه‌ای و تبلیغاتی توسط مصطفی محمودی مشاور دبیر و مدیر روابط عمومی جشنواره، پرسش و پاسخ با دبیر و سایر مسئولان ستادی جشنواره و همچنین طرح برخی مشکلات و مسائل تئاتر استان‌ها مرتبط با جشنواره با مدیر کل هنرهای نمایشی کشور از جمله موضوعات و برنامه‌های این همایش یک روزه بود.

سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج (سودای عشق) پس از یک وقفه ۶ ساله با پیگیری و حمایت سازمان بسیج هنرمندان، امسال به صورت رقابتی در بخش‌های نمایشنامه‌نویسی، مسابقه نمایش‌های صحنه و مسابقه نمایش‌های خیابانی در ۳۱ استان کشور برگزار و مرحله نهایی این رخداد هنری آذر به میزبانی یکی از استان‌های کشور برگزار خواهد شد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “گروه‌ها و هنرمندان مستعد بسیجی به تئاتر کشور معرفی می‌شوند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید