آخرین خبر

کسی اخلال در کنسرت سیروان را گردن نمی‌گیرد!/ ارشاد:ما هم شوکه شدیم

به گزارش آوای ایرانیان به نقل از روابط عمومی برنامه، حجت الاسلام رضا کلاه کج مدیرکل فرهنگ و ارشاد خوزستان در گفتگو با مصطفی امامی مجری برنامه «استودیو هشت» رادیو نمایش با اشاره به تعلیق چند سانس اجرای سیروان خسروی بیان کرد: مراحل صدور مجوز برای اجرای کنسرت‌ها مسیر خاصی دارد و دستگاه‌های مختلفی درگیرند. دستگاه‌های نظارتی، امنیتی و انتظامی همه در صدور مجوز نقش دارند و ارشاد مرحله پایانی است که همه مجوزها و تاییدیه ها گرفته شده است، ارشاد هم مجوز را صادر می‌کند.

وی اضافه کرد: ما در آن ایام سه کنسرت اجرا کردیم پرواز همای، علیرضا طلیسچی، مهدی احمدوند کنسرت اجرا کردند و بعد با یک روز فاصله سیروان خسروی کنسرت اجرا کرد و قرار بود سهراب پاکزاد هم کنسرت داشته باشد که این میان کنسرت سیروان و پاکزاد عملاً کنسل شد.

کلاه کج ادامه داد: مجوزهای رسمی و شورای تامین شامل فرمانداری، نیروی انتظامی، اماکن نیروی انتظامی و همچنین سایر تاییدیه ها همه موجود بود و براساس آن‌ها مجوز صادر شد. در حین کار متوجه شدیم تعدادی افراد ناشناس که هیچ‌کس هم مسئولیت آن‌ها را بر عهده نگرفت موجب این اتفاق شدند. هیچ‌کس مسئولیت این گروهی که وانت آوردند، مداحی پخش کردند و موجب آزار و اذیت مردم و رعب و وحشت شدند را قبول نکرده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان گفت: اتفاق واقعاً ناخوشایند بود و خود ما هم شوکه شدیم. نهاد رسمی حاکمیتی وقتی مجوز صادر می‌کند باید پای آن هم بایستد چون با لغو آن خودش بی‌اعتبار می‌شود اما یک باره عده‌ای در آن مکان حضور پیدا می‌کنند در سینما را قفل می‌زنند، با نیروی انتظامی هم درگیر می‌شوند. با ورود دادستان اهواز که واقعاً حمایت کرد آن قفل شکسته می‌شود و با یک ساعت تاخیر آن سانس با فضای رعب و وحشت اجرا می‌شود و دوباره همان اتفاق در سانس بعد رخ می‌دهد و آن افراد عملاً سینما را فتح می‌کنند. نیروی انتظامی و دادستانی واقعاً تلاش کرده و فضا را مدیریت کردند که کنسرت برگزار شود.

وی درباره لغو اجرا در سانس‌های بعدی و زیر سوال رفتن امضاها تصریح کرد: ارشاد دستگاه حفاظتی و نظارتی نیست و ابزار و امکانش را ندارد که مقابل این همه جمعیت که برخی شوکر دستشان است بایستد و مقاومت کند. البته چون کسی مسئولیت این‌ها را به عهده نگرفته است ما آن‌ها را خودسر می‌نامیم وگرنه قطعاً اینها صاحب و مسئول هم دارند و هدفمند آمده‌اند. مگر می‌شود صد نفر آدم بدون هیچ برنامه‌ریزی آنجا حضور پیدا کرده باشند؟

کلاه‌کج درباره لغو کنسرت توسط شورای تامین اهواز نیز عنوان کرد: بعد از دو سانس روز اول اجرای سیروان خسروی که برگزار شد ما پایان شب متوجه می‌شویم که شورای تامین شهر اهواز جلسه تشکیل داده است. ما هم عضو این شورا نیستیم و عملاً اطلاعی از محتوای این شورا نداشتیم.

وی درباره تاریخ مجوز اداره ارشاد و شورای تامین که متعلق به دو هفته پیش بوده است و حالا امضای شورای تامین یک باره تغییر می‌کند بیان کرد: این را باید از رییس شورای تامین بپرسید. جواب شان به ما این بود که به خاطر مباحث کرونایی و ترافیک این اتفاق رخ داده است.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “کسی اخلال در کنسرت سیروان را گردن نمی‌گیرد!/ ارشاد:ما هم شوکه شدیم”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید