آخرین خبر

پرونده اجراهای دوره پانزدهم بسته شد/ شنیدن صدای خارجی‌ها در گرگان

به گزارش آوای ایرانیان، اجراهای زنده پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران که از روز دوشنبه بیست و سوم آبان ماه با دبیری کامران مرآتی در تالار فخرالدین اسعد گرگانی شهر گرگان آغازشده بود، شامگاه روز جمعه بیست و هفتم آبان ماه و یک روز بعد از برگزاری مراسم اختتامیه این رویداد که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، به کار خود پایان داد.

از نکات قابل توجه روز پایانی این دوره از جشنواره که چند روز مانده به آغاز آن از شهر کرمان به شهر گرگان منتقل شد، حضور هنرمندی از کشور ترکیه به نام احمد جمال کایهان نوازنده باغلاما و گروهی از کشور تاجیکستان به سرپرستی دولت نظریف بود که توانست شب خاطره انگیزی را برای مخاطبان حاضر در سالن رقم بزند.

این اجراها که از معدود دفعات صورت گرفته در رویداد موسیقی نواحی ایران در حوزه دعوت از گروه‌های بین‌المللی است، توانست با استقبال مخاطبان حاضر در سالن رو به رو شود. شرایطی که چند ساعت قبل از برگزاری این کنسرت‌ها در نشست‌های پژوهشی جشنواره پیرامون نحوه فعالیت این گروه‌های موسیقایی توضیحات لازم داده شده بود و مخاطبان با اطلاعات بیشتری به از این اجراها دیدن کردند.

در بخش گروه‌های اجرایی ایرانی نیز آرمین آرازنیا از گلستان، کریم کریمی از شرق خراسان، محمود صادقی از شمال خراسان، سبزعلی خجسته از ایل بختیاری و نصرالله زرگر از ایل شاهسون به اجرای برنامه‌های خود پرداختند.

پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران به دبیری محمدعلی مرآتی با حمایت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توسط انجمن موسیقی ایران و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان برگزار شد. ضمن اینکه هدف از برگزاری این دوره از جشنواره «اشتراکات موسیقایی جوامع مسلمان در حوزه ایران فرهنگی کهن» و «چیدمان این رنگین کمان فرهنگی در یک میدان هنری» اعلام شده بود.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “پرونده اجراهای دوره پانزدهم بسته شد/ شنیدن صدای خارجی‌ها در گرگان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید