آخرین خبر

پای بزرگترها هم به کنسرت‌ها باز شد/ اجرای پیشکسوت موسیقی لرستان

به گزارش آوای ایرانیان فرج علیپور از خوانندگان و نوازندگان پیشکسوت موسیقی منطقه لرستان که از وی تا مدت‌ها خبری در حوزه اجراهای زنده موسیقایی‌اش نبود، روز پنجشنبه بیست و هشتم اردیبهشت ماه تازه‌ترین کنسرت خود را در تالار وزارت کشور برگزار خواهد کرد.

در این کنسرت که به نوعی جزو معدود کنسرت‌های پیش روی کشورمان در حوزه موسیقی نواحی است، فرج علیپور با همراهی گروه «تال» آثار منتخب خود را برای علاقه مندان موسیقی لرستان اجرا خواهد کرد. قطعاتی که پیش بینی می‌شود همچون سایر آثار این هنرمند پیشکسوت در کنسرت‌های قبلی اش دربرگیرنده شادیانه‌هایی از موسیقی اقوام لُر باشد.

«چوپی»، «بانو بانو»، «شبانه»، «جومه آوی»، «چش سی»، «مریم»، «ملک دوس»، «سیت بیارم»، «آرزو»، «شرط»، «قمرتاج»، «هالو گنم خره»، «خوش اومایی»، «بالابرزان» عنوان قطعاتی هستند که با زبان لُری در دسترس مخاطبان قرار گرفته‌اند. البته اغلب این قطعات مشتمل بر آثار پرطرفداری است که گروه تال طی سال‌های اخیر آنها را در قالب کنسرت‌های مختلف برای علاقه مندان اجرا کرده‌اند.

براساس آنچه در سامانه فروش بلیت کنسرت این خواننده منتشر شده، قیمت بلیت این اجرای زنده که پیش بینی می‌شود علاقه مندان زیادی هم از آن استقبال کنند، بین ۱۵۰ تا ۶۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

فرج علیپور از جمله هنرمندان شاخص موسیقی کشورمان است که طی سال‌های اخیر برنامه‌های متنوعی را در حوزه موسیقی اقوام ایران به ویژه منطقه لرستان اجرا کرده است. «تک سوار» به خوانندگی محمد میرزاوندی، «دالکه» به خوانندگی رضا سقایی، «حرف دل» با صدای غلامرضا سبزعلی، «گل باغ» به خوانندگی فصل‌الله صفاری و آثاری چون داغ شقایق، تال، شادیانه، در سوگ آفتاب، شکوفه‌های موسیقی لرستان، چوپی، عزیز دل، میراث عشق، شانه شکی، سوز سیل، قالیباف از جمله فعالیت‌های این هنرمند در عرصه موسیقی است.

این هنرمند پیشکسوت موسیقی که از سوی ارزشیابی هنرمندان کشور نشان درجه یک نیز دریافت کرده، طی سال‌های اخیر علاوه‌بر اجراهای متعدد در تهران و شهرستان‌ها در کشورهای آلمان، فرانسه، بلژیک، انگلیس، سوئد، نروژ، دانمارک، استرالیا، عراق نیز کنسرت‌هایی را برگزار کرده است. ضمن اینکه «بالابرزان» عنوان آلبوم جدید این خواننده و نوازنده پیشکسوت موسیقی است که اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ در دسترس شنوندگان قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش برگزاری کنسرت فرج علیپور در شرایطی است که طی ماه‌های اخیر کمتر گروه و هنرمندی در عرصه‌هایی غیر از موسیقی پاپ اقدام به برگزاری کنسرت در تهران و سایر شهرهای کشور کرده است و باید دید که طی روزهای پیش رو آیا هنرمندان و گروه‌های دیگری که در حوزه موسیقی نواحی، موسیقی ایرانی، موسیقی کلاسیک و موسیقی تلفیقی فعالیت می‌کنند، خود را برای برگزاری اجرای زنده آماده می‌کنند یا نه؟

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “پای بزرگترها هم به کنسرت‌ها باز شد/ اجرای پیشکسوت موسیقی لرستان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید