آخرین خبر

خطر انقراض طرح‌ها و نقش‌های فرش ایرانی/ «مرصع» واکاوی می‌کند

به گزارش آوای ایرانیان به نقل از روابط عمومی برنامه، «مرصع» مجله هنری شبکه چهار سیما است که با اجرای اسماعیل باستانی هر پنجشنبه ساعت ۱۹ روی آنتن می‌رود.

این برنامه ضمن ارائه اخبار و رویدادهای هنری روز در فواصل مختلف با چهره‌ها و فعالان هنری گفتگو می‌کند. گفتگوهایی که هر یک در زمان‌بندی‌های کوتاه انجام می‌شود تا برنامه با سرعت و ریتم بالایی به تولید برسد.

جدیدترین قسمت از این برنامه با موضوع طراحی و نقش و نگار فرش های ایرانی امروز پنجشنبه ۱۸ خرداد ساعت ۱۹ از شبکه چهار پخش می‌شود.

اکبر مهدی ئی استاد قالی بافی در مکتب اصفهان و دارنده نشان درجه یک هنری مهمان این قسمت از برنامه است. همچنین امیرحسین صفدرزاده و تورج ژوله کارشناسان برنامه هستند و در این قسمت درباره خطر انقراض طرح‌ها و نقش‌های فرش ایرانی گفتگو می کنند. همچنین آسیب فروش طرح‌ها و نقش‌های شهرهای معروفی مثل کاشان که گاهی به نام غیرایرانی و توسط کشورهای دیگر در جهان به فروش می رود.

برنامه «مرصع» با اجرای اسماعیل باستانی به تهیه‌کنندگی فرزام محبی، سردبیری محمد بخشایش و کارگردانی کیانوش الطافی در گروه ادب و هنر شبکه چهار تولید می‌شود. بازپخش این برنامه جمعه‌ها ساعت ۱۲:۳۰ است.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “خطر انقراض طرح‌ها و نقش‌های فرش ایرانی/ «مرصع» واکاوی می‌کند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید