آخرین خبر

محمد اسدی جوزانی هنرمند نقاش انقلابی درگذشت

به گزارش آوای ایرانیان محمد زرویی نصرآباد مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری با تأیید خبر درگذشت محمد اسدی جوزانی، بیان کرد: آقای اسدی جوزانی شب گذشته ۱۳ شهریور بر اثر سکته قلبی درگذشت.

وی درباره مراسم تشییع پیکر این هنرمند گفت: قصد داریم پیکر این هنرمند را در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) به خاک بسپاریم و در حال هماهنگی آن هستیم، از طرف دیگر با توجه به اینکه فردا اربعین حسینی است، هنوز زمان دقیق مراسم تشییع مشخص نیست.

محمد اسدی جوزانی هنرمند طراح و نقاش انقلابی، متولد ۱۳۴۶ شهر ری و دارای مدرک کارشناسی ارشد نقاشی از دانشگاه تربیت مدرس است. وی در کارنامه حرفه‌ای خود، پرتره‌های بسیاری را خلق کرده است و اولین تابلوی نقاشی بسیاری از شهدای دفاع مقدس پس از شهادت‌شان، توسط این هنرمند خلق شده است؛ یکی از مهمترین آنها، تابلوی پرتره شهید آوینی است.

بر این اساس، علی فروزانفر معاون هنری حوزه هنری نیز در پیامی درگذشت این هنرمند نقاش انقلابی را تسلیت گفته است. در متن پیام علی فروزانفر آمده است:

«من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من یتنظر و مابدلوا تبدیلا

ضایعه درگذشت هنرمند زبردست و انقلابی و یادگار دفاع مقدس جناب آقای محمد اسدی جوزانی مصادف با ایام عزای اربعین سید و سالار شهیدان دل ماتم زده محبین آستان حضرتش را غمناک‌تر ساخت. این هنرمند برجسته و نقاش آسمانی در عمر با برکت خود همت ویژه ای برای به تصویر کشیدن چهره شهیدان راه حق و حقیقت و شخصیت‌های درخشان زمان صرف کرد و نام خود را بر لوح ابدی هنرمندان انقلاب اسلامی ایران ثبت کرد. خادمین ملت بزرگ ایران در حوزه هنری انقلاب اسلامی، ضایعه درگذشت این هنرمند فرهیخته و رزمنده دفاع مقدس را به رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای عزیز و جامعه فرهنگ و هنر و همچنین به خانواده محترم ایشان تسلیت عرض نموده و از ایزد منان برای آن مرحوم علو درجات و آمرزش الهی و برای بازماندگان ایشان صبر و اجر مسئلت دارند.

علی فروزانفر معاون هنری حوزه هنری انقلاب اسلامی»

رسانه آوای ایرانیان درگذشت محمد اسدی جوزانی هنرمند نقاش انقلابی را به خانواده و جامعه هنری تسلیت می‌گوید.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “محمد اسدی جوزانی هنرمند نقاش انقلابی درگذشت”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید