آخرین خبر

برپایی نمایشگاه «آی با کلاه، آی بی کلاه» در نگارخانه بهارک

به گزارش آوای ایرانیان به نقل از روابط عمومی نگارخانه بهارک، نمایشگاه انفرادی نقاشی «آی با کلاه، آی بی کلاه» که شامل مجموعه آثار حسین ونکی هنرمند نقاش با بن‌مایه‌ کاریکاتور است، روز جمعه ۱۷ آذر ماه در نگارخانه بهارک افتتاح شد.

حسین ونکی متولد ۱۴ خرداد ماه ۱۳۳۷ در تهران است. او خط را مدتی نزد استاد عباس حاج آقا محمد آموخت و توانست در سال ۱۳۵۲، مقام نخست مسابقات خطاطی کل شمیرانات را به دست آورد. وی در سال‌های ۱۳۵۹ و ۱۳۵۸ در رادیو مشغول به نویسندگی بود. در سال‌های ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۵، ویراستاری ادبی و تصویرگری نشر نی را بر عهده داشت. همچنین، حسین ونکی از پایه‌گذاران و افراد پیشرو در خط برجسته در ایران است. مضاف بر اینکه وی گروه مجسمه‌سازی آرش را به همراه حسن ارژنگ نژاد و ابوذر ونکی در سال ۱۳۸۶ تاسیس کرد که از جمله آثار آنها می‌توان به «آرش کمانگیر» در کاخ موزه سعدآباد، «مرد آرزوها» در باملند، تندیس‌های «باغبان» و «رفتگر» در تهرانسر، تندیس «تیرانداز» دروازه فدراسیون تیروکمان و … اشاره کرد.

اولین نمایشگاه انفرادی نقاشی حسین ونکی با عنوان «دنج»، در نیمه آذر ماه سال ۱۴۰۰، در نگارخانه بهارک برگزار شده بود و «آی با کلاه، بی کلاه» دومین نمایشگاه انفرادی وی در حوزه نقاشی به شمار می‌رود.

علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی می‌توانند برای تماشای تابلوهای نقاشی به نمایش درآمده در «آی با کلاه، آی بی کلاه»، از ساعت ۱۷ تا ۲۰ روزهای شنبه، ۱۸ تا چهارشنبه ۲۲ آذر ماه ۱۴۰۲، به نگارخانه بهارک واقع در میدان ونک، ده ونک، کوچه شهید صابری، کوچه یکم، پلاک ۱ مراجعه کنند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “برپایی نمایشگاه «آی با کلاه، آی بی کلاه» در نگارخانه بهارک”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید