آخرین خبر

برای روز ملی خلیج فارس برنامه داریم/ یک هدیه به شهدای غواص

به گزارش آوای ایرانیان  به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، کنسرت گروه «لیان» به سرپرستی محسن شریفیان شامگاه ۱۲ اسفند در برج میلاد روی صحنه رفت.

ابتدای این کنسرت با ورود و اجرای تک‌نوازی نی‌انبان لیانا شریفیان دختر محسن شریفیان همراه بود.

بعد از این بخش محسن شریفیان روی صحنه آمد و به نزدیکی بهار و نوروز اشاره کرد و توضیح داد: امشب قرار است حال دل‌مان را خوب کنیم و به سبک ما جنوبی‌ها، برای عید و خوشی‌های‌مان ابراز دلتنگی کنیم و آرزو کنیم که عید زودتر بیاید.

قطعه «عید بیو» (عید بیا) با آواز آکا صفوی اثر بعدی بود که در سالن اجرا و با همراهی حضار همراه شد.

محسن شریفیان در این بخش از برنامه گفت: من در همه کنسرت‌هایم قطعه‌ای را به غواصان شهید تقدیم می‌کنم. زندگی همه ما در جنوب، چه در شادی و چه در غم به دریا گره خورده و این موضوع همیشه برای ما حائز اهمیت است. پس برای این قطعه همه با هم چشم‌هایمان را می‌بندیم و برج میلاد را به سمت خلیج فارس می‌بریم.

تک‌نوازی عود، پخش تصاویری از کشتی‌ها در خلیج فارس، تصاویری از لنج‌ها و آواز حزن‌آمیز آکا صفوی، بخش ویژه‌ای از کنسرت را ساخت.

در ادامه شریفیان ضمن قدردانی از مدیران ارشد برج میلاد، گفت: تنها سالنی که حاضر شد میزبان ما باشد برج میلاد است. تاسف‌آور است که در پایتخت، گروه «لیان» با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم کند. از مدیران برج میلاد به خصوص جناب عباس حیدری تشکر ویژه داریم که پای موسیقی ما ایستاد و این توجه و حمایت از موسیقی نواحی ایران از سوی ایشان برای ما ارزشمند است. جناب میرزایی و خانم کیارشی که بی‌شک سهم بزرگی در برگزاری این کنسرت دارند.

وی با اشاره به برگزاری روز ملی خلیج فارس در اردیبهشت هر سال، گفت: تقاضای ما برگزاری کنسرت بزرگ گروه «لیان» در روز خلیج فارس در برج میلاد است و این کنسرت قرار است ادای دین مهمی به خلیج همیشه فارس و فرهنگ موسیقی جنوب ایران باشد.

ادامه کنسرت با خیام‌خوانی همراه بود که بخش مهمی در کنسرت‌های گروه «لیان» است. خیام‌خوانی از مفاهیم پرطرفدار در جنوب ایران است که همواره باعث ایجاد شور و حال جالبی در سالن می‌شود.

اجرای قطعه‌ای از موسیقی کُردی دیگر بخش کنسرت گروه «لیان» در برج میلاد بود که در تلاش است گه‌گاه موسیقی اقوام مختلف ایران را به مخاطبان خود عرضه کند.

مرتضی پالیزدان، محمود بردک‌نیا، حمید اکبری، حمزه مقدم، محمدرضا مقدم، محسن قدرتی، حسین کاوه‌خو، فرزاد خسروی و لیانا شریفیان اعضای گروه «لیان» در این کنسرت به سرپرستی محسن شریفیان و خوانندگی آکا صفوی بودند که به تهیه‌کنندگی علی حق‌شناس در برج میلاد روی صحنه رفت.

 

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “برای روز ملی خلیج فارس برنامه داریم/ یک هدیه به شهدای غواص”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید