آخرین خبر

«فیتیله» توقیف شد و 3 مدیر شبکه 2 توبیخ شدند

آوای ایرانیان: سازمان صداوسیما به دلیل پخش برنامه «فیتیله» و دیالوگهایی مبنی بر تمسخر اقوام آذری این برنامه را توقیف و با عوامل متخلف برخورد کرد.

به گزارش آوای ایرانیان، روابط عمومی سازمان صداوسیما اعلام کرد: در پی پخش برنامه «فیتیله» روز جمعه ۱۵ آبان ماه از شبکه دوی سیما که  بر اثر بی‌دقتی عوامل برنامه، موجبات رنجش خاطر هموطنان عزیز آذری پیش آمد، ضروری است توضیحات زیر به اطلاع ملت شریف ایران و خصوصاً هموطنان عزیز آذری برسد.

قومیت‌های مختلف سرمایه سترگ و بی‌بدیل ایران اسلامی است که مبتنی بر احترام متقابل اقوام، احساس هویتی مشترک را برای همبستگی و اتحاد ملی فراهم آورده تا این کشور عزیز بر تندباد حوادث بپاید و کیان خویش حفظ نماید. در این میان، صداوسیما نیز به‌عنوان رسانه ملی جمهوری اسلامی ایران با درک این جایگاه و اهمیت احترام و حرمت همه اقوام و اقشار جامعه بزرگ ایران در مقاطع مختلف همواره عزم خود را در جهت تقویت این گنجینه و سرمایه ملی معطوف داشته است.

لیکن علی‌رغم این اراده و اقدامات مختلف ناشی از آن،  متأسفانه روز جمعه  ۱۵ آبان‌ماه در یکی از بخش‌های برنامه «فیتیله» که از جمله برنامه‌های ویژه کودکان و نوجوانان در شبکه دو سیماست، به سبب اشتباه، بی‌دقتی و عدم نظارت درست عوامل برنامه‌ساز و ناظر مربوطه، دیالوگ‌هایی به زبان آذری بیان می‌شود که باعث تمسخر و در نتیجه رنجش‌خاطر و ناراحتی هموطنان غیور و عزیز آذری زبان شده و شکایاتی را موجب می‌گردد.

در این خصوص، رسانه ملی با وجود سهوی بودن این مسئله، وظیفه خود می‌داند ضمن عذرخواهی از هموطنان و خصوصاً آذری‌زبانان عزیز و به‌دور از هر گونه توجیه رسانه‌ای برای رفع کوچکترین ابهام و بدبینی هموطنان عزیز آذری‌زبان کشورمان نسبت به فرزندان پرتلاش و خدمتگزارشان در صداوسیما، موارد و تصمیمات متخذه ذیل را به اطلاع این عزیزان و همه مخاطبان رسانه ملی برساند:

۱- علی‌رغم سهوی بودن این اتفاق، مسئولان و عوامل دخیل  در تولید و پخش این برنامه، متخلف محسوب می شوند و این مسئله تا آشکار شدن موضوع و ریشه‌های آن به‌طور جدی پیگیری خواهد شد.

۲-  با وجود جایگاه مردمی این برنامه مطابق با نظرسنجی‌های مختلف سال‌های گذشته که از آن به‌عنوان برنامه‌ای باسابقه و پربیننده یاد شده است، لیکن به‌خاطر این بی‌دقتی صورت گرفته، تا انجام بررسی‌های لازم  و رسیدن به نتیجه نهایی، پخش برنامه «فیتیله» فعلاً متوقف می شود.

۳- مدیر پخش و مدیر گروه کودک شبکه دو به‌دلیل سهل‌انگاری توبیخ کتبی خواهند شد و جانشین مدیر پخش که مسئول نهایی نظارت برنامه‌هاست نیز توبیخ و از مسئولیت برکنار می‌شود.

۴-  بدیهی است که سازمان صداوسیما پس از بررسی دقیق این موضوع و رسیدن به نتایج نهایی،  موارد را به اطلاع مخاطبان خواهد رساند.

منبع: آوای ایرانیان

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “«فیتیله» توقیف شد و ۳ مدیر شبکه ۲ توبیخ شدند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید