آخرین خبر

مدیر جشنواره موسیقی فجر: سالار عقیلی در جشنواره فجر نخواهد بود

آوای ایرانیان: مدیر سی‌ویکمین دوره جشنواره موسیقی فجر اعلام کرد: براساس تصمیم «شورای نظارت جشنواره فجر» سالار عقیلی – خواننده – از جدول این دوره از جشنواره حذف خواهد شد.

به گزارش آوای ایرانیان، حمیدرضا نوربخش – مدیر سی‌ویکمین دوره جشنواره موسیقی فجر  تصریح کرد: از آنجا سالار عقیلی با حضور در یک شبکه ماهواره‌ای غیرمجاز، قوانین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را نقض کرده است، بنابراین براساس تصمیم دفتر موسیقی، این هنرمند از جدول سی‌ویکمین دوره جشنواره موسیقی فجر حذف خواهد شد.

کیوان ساکت – نوازنده و آهنگساز – نیز که قرار بود در این دوره از جشنواره به خوانندگی سالار عقیلی، اجرایی را در جشنواره داشته باشد، درباره تصمیم گرفته‌شده به خبرنگار ایسنا توضیح داد: من برای اجرا در جشنواره موسیقی فجر رپرتورآر عظیمی را در نظر گرفته بودم و تمام قطعات آن برای صدای سالار عقیلی نوشته شده بود، حتی آرشه‌گذاری‌ها را هم انجام داده‌ایم. به همین دلیل، اکنون در شرایط دشواری قرار گرفته‌ام.

سرپرست ارکستر وزیری در پاسخ به این پرسش که چه زمانی خواننده جایگزین خود را معرفی می‌کند؟ گفت: فقط حدود ۲۰ روز به آغاز جشنواره موسیقی فجر مانده و نمی‌توانم به این زودی تصمیم بگیرم؛ اما خوانندگان زیادی تمایل دارند در این پروژه با من همکاری کنند، زیرا من بهترین نوازندگان را در این ارکستر گردهم آورده‌ام.

نوربخش که پنجم بهمن‌ماه در نشست خبری جشنواره موسیقی فجر در راستای تشریح جزییات بلیت‌فروشی صحبت می‌کرد، در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر تصمیم نهایی مسوولان جشنواره موسیقی فجر درباره حضور «سالار عقیلی» در دوره سی‌ویکم اظهار کرد: برای جشنواره موسیقی فجر کمیته‌ها و شوراهای مختلفی تعریف کرده‌ایم که هر کدام از آن‌ها در راستای هماهنگی بیشتر در جشنواره وظایفی را برعهده دارند.

او ادامه داد: یکی از این کمیته‌ها که در ستاد جشنواره موسیقی فجر فعالیت می‌کند، «کمیته نظارت» است و وظیفه‌اش نظارت بر گروه‌های موسیقی و بخشی از استعلام‌های ماست که اعضای آن با مراجع ذی‌صلاح در ارتباط هستند.

وی افزود: براساس مشورت‌های انجام‌شده توسط این کمیته، حضور سالار عقیلی در جدول جشنواره سی‌ویکم ممکن نیست و این موضوع در این مدت، در دستور کار ما قرار داشته است.

در حالی مسوولان جشنواره موسیقی فجر از قطعی شدن حذف سالار عقیلی از جشنواره موسیقی فجر خبر داده‌اند که حسین نوش‌آبادی – سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی – هم که پنجم بهمن‌ماه نشستی با خبرنگاران داشت، با اظهار تأسف از «حضور سالار عقیلی – خواننده – در یک شبکه مخالف نظام جمهوری اسلامی» اعلام کرد: درباره حضور عقیلی در سی‌ویکمین دوره جشنواره موسیقی فجر هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده است. ابتدا عقیلی باید به ایران برگردد و اتفاق رخ‌داده بررسی شود.

 

منبع: ایسنا

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مدیر جشنواره موسیقی فجر: سالار عقیلی در جشنواره فجر نخواهد بود”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید