آخرین خبر

سالار عقیلی: 80 درصد شهرتم را مدیون این شاعر هستم!

آوای ایرانیان: سالار عقیلی گفت: هشتاد درصد شهرتم را مدیون آثار افشین یداللهی هستم؛ بدون مبالغه اشعار او خیلی خاص بود.

به گزارش آوای ایرانیان، مراسم «سوگ ترانه» به یاد افشین یداللهی با حضور اهالی فرهنگ و هنردر فرهنگسرای ارسباران برگزار شد. سالار عقیلی درباره زنده یاد افشین یدالهی و همکاری خود با آن مرحوم گفت: هشتاد درصد شهرتم را مدیون آثار افشین یداللهی هستم بدون مبالغه اشعار او خیلی خاص بود. نخستین همکاری من با افشین یدالهی «چله به چله» بود و همکاری شاخص دیگر ما سریال «تبریز در مه» و «معمای شاه» بود. روز درگذشت افشین یدالهی نتوانستم اشعار او را اجرا کنم و از خدا می‌خواهم از این به بعد صبری برای اجرای اشعار او به من عطا کند.

عقیلی گفت: کسی به غیر از افشین نمی‌تواند در سرودن اشعار معجزه کند. چرا که افشین یداللهی شاعر و ترانه‌سرا نبود، بلکه انسانی آزاده و پاک نهاد بود به همین دلیل است که آثاری مثل «وطنم ای شکوه پابرجا، در دل التهاب دوران ها» و مابقی اشعار او در قلب مردم نفوذ کرد.

اجرای زنده سالار عقیلی با شعر «وطن» و «تبریزدر مه» از افشین یداللهی و همراهی پیانو حریر شریعت زاده بخش دیگراین برنامه بود.

در ادامه این مراسم عباس سجادی دغدغه های افشین یداللهی را گروهی دانست و خاطرنشان کرد: جلسات خانه ترانه بعداز ۱۵ سال باید با یک تشکیلات به صنفی وابسته شود تا با انسجام به دور از تک روی ها و سلیقه ها و تغییرات مدیریتی به حیات خود ادامه دهد.

محمدرضا فروتن بازیگر نیز در این برنامه گفت: افشین در کلمه زندگی کرد و با کلمه از بین ما رفت و برای همیشه در قلب ها باقی می ماند. او روانپزشکی حاذق بود که به بیماران اهمیت می داد و آنها را با عشق ، محبت و انرژی عجیب درمان می کرد. او با آمدنش به این زندگی از ما دیدار کرد و زندگی را برای ما عمیق تر کرد و من معنای یک رفاقت اصیل را با او تجربه کردم.

رضا رفیع شاعر طنز پرداز در بخش دیگر مراسم خاطرنشان کرد: یداللهی با ترانه هایش شادی روان را مورد توجه قرارمی داد او براین باور بود که تنها نباید روی سنگ قبر نوشت شاد روان بلکه باید با روان شاد زندگی کنیم.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “سالار عقیلی: ۸۰ درصد شهرتم را مدیون این شاعر هستم!”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید