آخرین خبر

پیام تبریک مدیرکل دفتر موسیقی به کیهان کلهر

به گزارش آوای ایرانیان، مدیرکل دفتر موسیقی، اطلاق عنوان هنرمند برتر سال ۲۰۱۹ به کیهان کلهر را به جامعه موسیقی و مردم ایران تبریک گفت.

محمد الهیاری در پیام خود نوشته است: استاد کیهان کلهر از مفاخر موسیقی و هنر ایران است و اطلاق   مرد برتر موسیقی سال ۲۰۱۹ به ایشان، بیانگر جایگاه استاد کلهر به عنوان نماینده موسیقی اصیل ایرانی و ظرفیت تأمل براتگیز این نوع موسیقی، برای ارتباط و گفت و گو با جهان است.

استاد کلهر با تلاش خود و تعامل با هنرمندان موسیقی دیگر کشورها و حضور مؤثر بین المللی، موسیقی ایران را به گوش جهانیان رسانده است و عرصه هنر و جامعه ایران به این هنرمند جهانی افتخار می کند.
کسب این عنوان را به هنردوستان و جامعه ایران تبریک می گویم و برای استاد کیهان کلهر، هنرمندان و اصحاب موسیقی کشورمان، سربلندی و سرافرازی را آرزو می کنم.

روز گذشته کیهان کلهر در مراسمی که در کشور فنلاند برگزار شد جایزه هنرمند سال ۲۰۱۹ وومکس را دریافت کرد. پیشتر با اعلام رسمی وب‌سایت وومکس  (womex.com)، برگزارکنندگان این رویداد، ضمن ابراز خوشحالی از اهدای این جایزه با افتخار به کیهان کلهر، دلیل این انتخاب را تسلط و یکانگی مهارت این ویرتئوز کمانچه، در نوآوری و ایجاد زبان‌های جدید هیجان‌انگیز موسیقی و برای رساندن سنت موسیقی کلاسیک ایرانی به گوش مردم سراسر جهان عنوان کردند.

این سایت در توصیف هنر کمانچه‌نوازی کیهان کلهر نوشته است: برای کلهر که کمانچه صدای اوست. هنگامی که می‌نوازد انگار زبانی کامل ایجاد می‌کند که با سراسر مردم جهان از گذشته دور تا آینده ارتباط برقرار می‌کند. کیهان کلهر در طول زندگی حرفه‌ای خود با بهترین نوازندگان جای جای ایران همکاری کرده و موسیقی اقوام کردستان و خراسان را مورد مطالعه قرار داده است و با موزیسین‌های سایر فرهنگ‌ها نیز با زبان موسیقی گفت‌وگو داشته است از جمله شجاعت حسین خان از هند، یویوما و گروه بین‌المللی جاده ابریشم، اردال ارزنجان از ترکیه، تریو هلندی رامبرانت، تومانی دیاباته از مالی، گروه بروکلین رایدر و کوارتت کرونوس؛ از این رو به همه این صداها اجازه می‌دهد تا صدای او را فراگیر کنند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “پیام تبریک مدیرکل دفتر موسیقی به کیهان کلهر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید