آخرین خبر

6 ماه طنین موسیقی نواحی در اروپا

آوای ایرانیان:نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: حضور گروه‌های مختلف موسیقی نواحی کشور‌مان می‌تواند راه حل موثری برای مقابله با تبلیغات منفی برخی رسانه‌های غربی در مورد ایران باشد و چهره‌ واقعی و شور و نشاط مردم ایران را به جهانیان نشان دهد.
به گزارش آوای ایرانیان، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی با اشاره به حضور شش ماهه گروه‌های موسیقی نواحی و محلی کشورمان در مدت برگزاری نمایشگاه جهانی (اکسپو) ۲۰۱۵ میلان تصریح کرد: حضور و اجرای گروه‌های موسیقی کشورمان در خارج از کشور، قدمت موسیقی و سازهای ایران را به جهانیان نشان می‌دهد چرا که پیشینه موسیقی ایرانی و ابزارآلات و سازهایش چند برابر کل تاریخ کشورهای غربی‌ است.
عضو هیأت علمی دانشگاه گیلان با تاکید بر استفاده از فرصت‌های بین‌المللی و نمایش فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی، خاطر نشان کرد: تردیدی وجود ندارد با توجه به فضاسازی منفی از سوی رسانه‌های بیگانه علیه مردم کشور ما، لازم است با استفاده از ظرفیت‌های ایجاد شده، فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی خود را به دنیا نشان دهیم زیرا اسلام واقعی با افسردگی مخالف است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در ادامه با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری بیان داشت: ایشان در بیاناتشان در نامگذاری سال جاری فرمودند که توجه به فرهنگ از اقتصاد ضرورت بیش‌تری دارد لذا باید در این مسیر پر تلاش‌تر حرکت کرد. کشور ما دارای ظرفیت‌های فرهنگی بالایی است و برخلاف بسیاری از کشورها قدمت، نوع موسیقی و وسایل و ابزار اجرای آن کپی‌برداری از غربی‌ها نیست.
جعفرزاده ایمن‌آبادی در مورد اصالت موسیقی ایرانی ادامه داد: ممکن است در نمایشگاه جهانی اکسپو از سایر کشورها گروه‌هایی بیایند و با کپی برداری از نوع موسیقی کشورهای غربی با همان آلات و سازها، برنامه اجرا کنند ولی موسیقی سنتی و بومی ما این گونه نیست.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: شادابی و نشاط موجود در موسیقی محلی ایران متعلق به یکی و دو روز نیست، موضوعی است تاریخی که با رعایت قوانین و قواعد شرعی کشورمان انجام می‌شود.
وی با اشاره به عملکرد و نقش سفارت‌خانه های ایران در خارج از کشور در حوزه فرهنگ بیان کرد: فعالیت سفارت‌خانه‌های ایران در کشورهای دیگر در بیشتر بر حوزه سیاسی تمرکز دارد در حالی که ما در حوزه فرهنگ نیاز بیش‌تری به فعالیت سفارت‌‌خانه‌هایمان داریم و لازمه رشد سیاسی و اقتصادی ماست. در این زمینه به نظر می‌رسد باید فعالیت سفارت خانه‌ها در حوزه فرهنگ بیشتر شده و می‌توان با حضور در نمایشگاه‌های خارج از کشور با تعداد مخاطب بالا، تبلیغات منفی علیه کشورمان را خنثی کرد.
منبع:آوای ایرانیان

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “۶ ماه طنین موسیقی نواحی در اروپا”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

برنامه کنسرت ها

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید