آخرین خبر

نمایش آثار نقاش «رنگ‌های خاموش»

آوای ایرانیان: نگارخانه «سهراب» در ادامه‌ی برپایی نمایشگاه‌های اساتید هنر ایران این‌بار به‌سراغ رامیز شهوق که یکی از چهره‌های مطرح هنر معاصر است، رفته و آثار این هنرمند فقید را به‌نمایش درآورده است.

به گزارش آوای ایرانیان، در نمایشگاه آثار رامیز شهوق که به نقاش «رنگ‌های خاموش» مشهور است، ۴۰ اثر از این هنرمند گردآوری شده است. جسارت شهوق در نقاشی، تلفیق مواد، بخصوص استفاده از شیشه‌خرده‌های خودرو، سبک او را خاص جلوه می‌دهد. استفاده‌ی او از رنگ‌های خاموش و عمق بخشی به بوم با مواد در زمانه‌اش جسارتی تازه و متهورانه بود که اگر می‌ماند، به نوعی به هنر نقاشی عمق می‌بخشید و می‌توانست نوع جدیدی از نقاشی تلفیق را از آن خود کند.

شهوق ۲۶ ساله بود که در نمایشگاه فرهنگ ‌و هنر شرکت کرد. در این نمایش، شیشه‌های خُردشده خودرو روی بوم و حجم‌سازی و برجستگی‌هایی از رنگ، سبک خاصی را نشان می‌دهد. یک سال پس از آن (سال ۱۳۵۲) نیز در نمایشگاه گروهی پاکستان شرکت می‌کند. انتخاب اثری از او در نمایشگاه «نقاشان اهل ایران» به مناسبت هفتمین دوره‌ی بازی‌های آسیایی و اخذ جایزه‌ی ویژه این جشنواره، نگاه‌ها را به سوی این نقاش متفاوت جلب می‌کند، چون او در میان بسیاری از هنرمندان تثبیت‌شده‌ی معاصر، این جایزه را از آنِ خود کرده است. بسیار آشکار است که مرگ او در ۳۳ ‌سالگی، پایان غم‌انگیز بر آثار نقاشی است. توانایی‌ها و خلاقیت پرتوان او برای هنر معاصر ایران محرز بود. رامیز شهوق در این جهان کم زندگی کرد. او در هفتم فروردین ۱۳۲۵ متولد شد و در ۱۱ آبان ۱۳۵۸ درگذشت.

نمایشگاه آثار این هنرمند از ۲۴ اردیبهشت تا چهارم خردادماه در گالری «سهراب» به نشانی خیابان خرمشهر، خیابان عربعلی، کوچه سوم، ضلع جنوب غربی فلکه سوم نیلوفر، پلاک ۵، واحد ۱ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “نمایش آثار نقاش «رنگ‌های خاموش»”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید