آخرین خبر

مجوز 6 کنسرت صادر شد

آوای ایرانیان: در هفته گذشته، مجوز شش اجرای صحنه‌ای در تهران و ۲۱ آلبوم صوتی صادر شد.

مجوز اجرای صحنه‌ای برای گروه موسیقی “وزیری” به سرپرستی کیوان ساکت و خوانندگی وحید تاج توسط دفتر موسیقی وزارت ارشاد صادر شد. این کنسرت به‌مناسبت تکریم استاد احمد حلت ۳۱ خردادماه در یک نوبت (ساعت ۲۱) در تالار وحدت برگزار خواهد شد. در ادامه این مراسم گروه ماکان اشگواری به سرپرستی امیر صارمی و خوانندگی ماکان اشگواری به اجرای برنامه خواهد پرداخت.

گروه وزیری در این شب قطعاتی را مانند “خاک وطن”، “چارداش”، “مارش ترک”، “باران”، “یک خانه پر زمستان” و … اجرا خواهد کرد و گروه ماکان اشگواری قطعات “فرشته ها”، “کنارم باش”، “نهنگ”، “گنجشک من پر زد و رفت” و … را اجرا خواهد کرد.

همچنین مجوز اجرای صحنه‌ای برای گروه “سه عود” به آهنگسازی و نوازندگی شهرام غلامی در محل سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران صادر شده است. این کنسرت سازی ۲۸ و ۲۹ تیرماه هر شب یک نوبت در ساعت ۲۱ با بداهه‌نوازی عود آغاز می‌شود و در ادامه به اجرای قطعات “طلوع”، “دریا”، “پاییز”، “فراق”،”مجنون” و “لالایی” می‌پردازد و در پایان با بداهه‌نوازی خاتمه می‌یابد.

مجوزی نیز برای گروه “شمس” به سرپرستی کیخسرو پورناظری در روزهای ۳۰ و ۳۱ تیرماه در تالار وحدت صادر شده است. در این کنسرت قطعاتی مانند “مطرب مهتاب رو”، “راز” ، “افسانه تنبور”، “خانه سودا” و … در ساعت ۲۱ اجرا خواهد شد. بخشی از این کنسرت شامل بداهه‌نوازی و سه‌نوازی کیخسرو، تهمورس و سهراب پورناظری است.

همچنین واحد نظارت دفتر موسیقی مجوز اجرای موسیقی اصیل ایرانی را برای گروه “برافشان” صادر کرده است. اجرای این گروه به سرپرستی هامان خلیلی و خوانندگی غلامرضا رضایی در روزهای اول و دوم مردادماه در یک نوبت (ساعت ۲۱ تا ۲۳) در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد. در این اجرا قطعات سازی و آوازی در آواز اصفهان و دستگاه چهارگاه اجرا خواهد شد.

براساس اعلام دفتر موسیقی وزارت ارشاد، مجوز شش اجرا برای تریوی شهرداد روحانی در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران صادر شده است. این اجراها ۱۲، ۱۳ و ۱۴ مردادماه در ساعت‌های ۱۸ تا ۲۰ و ۲۱ تا ۲۳ برگزار می‌شود.

گروه آهنگ اشتیاق به سرپرستی و خوانندگی علیرضا قربانی گروهی است که در شب‌های اخیر به اجرا موسیقی پرداخته و در ۱۹،۱۸و۲۰ تیرماه نیز در تالار وحدت قطعات “پرده‌نشین”، “جام تهی”، “دوستت دارم”، “شب چراغ”، “ارغوان”، “دخت پری‌وار” و … را اجرا خواهد کرد.

همچنین مجوز ۲۱ آلبوم صوتی طی هفته گذشته صادر شده است که شامل ۴ آلبوم کلاسیک ایرانی، ۷ آلبوم پاپ، ۱ آلبوم محلی، ۶ آلبوم تلفیقی، ۲ آلبوم کلاسیک غربی و ۱ موسیقی فیلم است. از این میان می‌توان به آلبوم بی‌کلام “دیورتیمنتو” به آهنگسازی احمد پژمان، آلبوم “مسافر” به آهنگسازی محمدرضا احمدیان و گویندگی زنده‌یاد خسرو شکیبایی، آلبوم “تک‌نوازی تنبور” با آهنگسازی و اجرای حیدر کاکی، آلبوم “عاشقم من” در دستگاه همایون به آهنگسازی حبیب سماعی، سماع حضور، جواد بدیع زاده، محمد باقر زینالی، رکن‌الدین مختاری و با خوانندگی محسن کرامتی، همچنین آلبوم از “از دیروز تا امروز” به آهنگسازی امین هنرمند شامل موسیقی متن فیلم‌های آشپزباشی، حسن، فرار بزرگ، عباس، رقص قاصدک‌ها و آلبوم “با من قدم بزن” با خوانندگی رضا صادقی و بابک مافی با آهنگسازی محسن خانی، حمید فریزند، انوشیروان تقوی و … اشاره کرد.

همچنین مجوز ۲ آلبوم تصویری نیز طی همین روزها با نام‌های “کنسرت گروه سرشار” به سرپرستی و خوانندگی محمد ذاکر حسین و “گروه موسیقی نو” به آهنگسازی مسعود شناسا صادر شده است.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مجوز ۶ کنسرت صادر شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید