آخرین خبر

فستیوال کوچه بوشهر، شاید وقتی دیگر

رویداد موسیقایی کوچه بوشهر که چندی پیش خبر از برگزاری دور سوم آن در تاریخ ۲۱ لغایت ۲۷ اسفندِ جاری منتشر شده بود، به تعویق افتاد.

به گزارش آوای ایرانیان، فستیوال کوچه که دو فصل آن برگزار شده و قرار بود دورسوم آن نیز در سومین هفته از اسفند سال جاری آغاز شود، در پی لغو رویدادهای هنری سراسر کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده و ستاد برگزاری این فستیوال در صفحه رسمی اینستاگرامش طی اطلاعیه ای خبر این تعویق را منتشر کرد.

در این اطلاعیه عنوان شده است که: «آن بی تعلقی و فراغت از کژُمَژ روی‌های روزگار که مراد ما از برپاییِ یک هنگامه و فستیوال موسیقی بود و هست، در وانفسایِ این حجم از استرس و هراسِ این روزهای ایران رُخ نخواهد داد؛ هر چند که هنر بهترین بدیلِ آلام بشر باشد.

به هر حال و به هر دلیل زور حادثه بر خویشتن داری ما فائق آماده و در انتظار بهبود احوال و شرایط، کوچه فستیوالِ سومِ موسیقی بوشهر را به تاخیر می‌اندازیم.
امید که در آینده‌ی خیلی نزدیک، در روزهایی پر از عشق و دلخوشی و امیدواری، دوباره هفت شب و روز در بندر بوشهر دور هم جمع شویم و در جهانِ رازوارِ آواها و ترانه‌هایِ ایران زمین، باز هم خاطراتِ یگانه و بی نظیری ثبت کنیم.

این مهم، یعنی تاریخ برگزاریِ جدید، مجدداَ از همین صفحه اطلاع رسانی می‌شود. از خدا دلخوشی و آرامش شما و خودمان را طلب می کنیم.»

پس از نشر اطلاعیه وزارت فرهنگ و ارشاد در سوم اسفندِ جاری مبنی بر لغو تجمعات و برنامه های هنری مختلف در سراسر کشور، استانداری بوشهر نیز دستوری صادر کرده و طبق مصوبه ای از سوی ستاد مدیریت بحران استان بوشهر کلیه رویدادهای فرهنگی به میزبانی بوشهر تا اطلاع ثانوی به دلیل شیوع بیماری کرونا لغو گردیده و در پی آن مدارس و دانشگاه ها تعطیل شد.

شایان ذکر است که مجموعه سنتی حاج رئیسی، عهده دار برپایی این رویداد زیبای بوشهری بوده و طی دو فستیوال گذشته، احسان عبدی پور (فیلمساز و داستان نویس)، محسن شریفیان، ادریس عبدی پور و جمعی دیگر از هنرمندان شناخته شده کشورمان در برگزاری آن نقشی بسزا داشته اند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “فستیوال کوچه بوشهر، شاید وقتی دیگر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید