آخرین خبر

مدیرعامل خانه موسیقی خواننده ارکستر ملی شد

خبرگزاری آوای ایرانیان: «فرهاد فخرالدینی» در برنامه‌ی بعدی ارکستر موسیقی ملی که مرداد ماه برگزار می‌شود، از حضورِ «حمیدرضا نوربخش» و «رشید وطن‌دوست» به عنوانِ خواننده بهره خواهد برد.

به گزارش آوای ایرانیان، «رشید وطن‌دوست» در این اجرا قطعاتی چون «وطنیمده» از ساخته‌های سلیمان علی عسگراف و با شعری از فضولی، «منیم عزیز شهر» با معنای شهر عزیز من، که آهنگسازیش را «توفیق قلی‌اف» انجام داده است، «آختاریپ تاپدیم سنی» به معنی گشتم تا تو را پیدا کنم، از ساخته‌های اوزف حاجی بک اف و «قرنفیل» از ساخته‌های واصف آدی گوزل اف را اجرا می‌کند و «حمیدرضا نوربخش» نیز تعدادی از کارهای قدیمی من که آقای فخرالدینی برای ارکستر تنظیم کرده است را به اجرا درخواهد آورد.

«فرهاد فخرالدینی» – رهبر ارکستر موسیقی ملی- در این باره می‌گوید:« فضایی که با همکاری این دوستان شکل خواهد گرفت دو ژانر کاملا متفاوت خواهد داشت و امیدوارم مورد توجه مردم، قرار بگیرد. در همان برنامه، چهارمضراب آقای پایور را برای سنتور و ارکستر، تنظیم کرده‌ام و نوازندگی سنتور را آقای سعید ثابت و نوازندگی تنبک را استاد محمد اسماعیلی بر عهده دارند.»

در این میان البته تعدادی از خوانندگانِ جوان نیز برای حضور در ارکستر موسیقی ملی اظهارِ تمایل کرده‌اند، اگرچه «فخرالدینی» می‌گوید: «خوانندگانی که برای این ارکستر در نظر گرفته می‌شوند، باید حدی از شهرت و توانایی را داشته باشند. خوانندگان زیادی به من مراجعه می‌کنند و از من می خواهند به کارشان گوش دهم. از بین ده نفری که به من آلبومشان را می‌دهند، برای دو نفر از آن ها تست برگزار می‌کنم تا اگر توانایی خواندن با ارکستر را داشته باشند، با ارکستر ملی ایران همکاری کنند. در گذشته برای دیگر دوستان هم همین روال طی شده و تصمیم دارم برای آینده نیز همین روش را ادامه دهم. در آزمونی که برای انتخاب خواننده‌های آوازی برگزار می‌شود، خواننده توانایی‌اش را برای خواندن با ارکستر نشان می‌دهد. البته برنامه این روزهای ما، اجرای دوم از بازگشایی ارکستر ملی ایران است و هنوز فرصت کافی برای برگزاری این آزمون‌ها وجود نداشته است. با این وجود تا امروز با یک خواننده آواز ایرانی قرار گذاشته‌ایم که متاسفانه الان نمی توانم نام ایشان را بیاورم.»

همچنین قرار است در برنامه‌ی بعدی «سعید ثابت» – نوازنده‌ی سنتور- و استاد «محمد اسماعیلی» – نوازنده‌ی تنبک- نیز حضور داشته باشند: «چارمضراب سنتوری را برای ارکستر نوشته ام که ملودی آن، کار آقای پایور است و سنتورش به عهده آقای سعید ثابت است و تنبکش را آقای اسماعیلی می‌نوازد. این کار جدید است و برای اولین بار اجرا خواهد شد. قطعه بعدی که آماده اجراست «به یاد جوانی» نام دارد و ویلون با ارکستر است که پس از این اجرا، در برنامه بعد به اجرا در خواهد آمد. همه قطعات جدید را با هم اجرا نخواهیم کرد. قطعه دیگری را که باز هم خودم آماده کردم «سوئیت آوازی» با اشعار ملاصدراست که شامل پنج تابلو از اشعار ملاصدرای شیرازی است. دوستان دیگر هم دائم در حال انجام کارهای جدید هستند و ما در کنار کارهای مربوط به گذشته قطعاتی را که به تازگی آماده کرده ایم را اجرا خواهیم کرد.»

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مدیرعامل خانه موسیقی خواننده ارکستر ملی شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید