آخرین خبر

کارگردانی که فکر می‌کرد قراره سالی یکبار فیلم بسازد

آوای ایرانیان: کارگردان “خواب تلخ” در آستانه اکران فیلمش بعد از ۱۲ سال، درباره یک عکس که در این سال‌ها زیاد دیده می‌شد، مطلبی نوشت.

به گزارش آوای ایرانیان، محسن امیریوسفی کارگردان فیلم سینمایی «خواب تلخ» در آستانه اکران فیلمش بعد از ۱۲ سال «عکس‌نوشتی» از این فیلم را منتشر کرد و در این «عکس نوشت» درباره اکران عمومی «خواب تلخ» در سینماهای فرانسه و عکاسی که این عکس را از وی گرفته، نوشته است.

یوسفی

در عکس نوشتِ «خواب تلخ» آمده است:

«این عکس مالِ زمان اکران عمومی «خواب تلخ» در ۲۳ سینمای فرانسه است. مادرم در موردش میگه: این عکس مال ده سال پیشه که محسن بیست سال جوون تر بود!

از چهره ام مشخصه که سرحالم و قرار بود «خواب تلخ» دو ماه بعدش هم در ایران اکران عمومی بشه که البته تا چشم به هم زدیم ۱۲ سال از ساختش گذشت! به این محسن جوان که نگاه می کنم به سادگیش می خندم که با شور و شوق فکر می کرد قراره هر سال یک فیلم بسازه و دنیا را بترکونه ولی دنیا رویاهاش رو ترکوند! به جای اینکه اکران به موقع «خواب تلخ» در ایران برای محسن جوان «رویایی شیرین» بشه، کابوسی دوازده ساله شد که الان فقط قراره طولانی تر از این نشه.

ولی مهمترین نکته این عکس جلوی دوربین نیست در اصل پشت دوربینه! و در مورد کسی است که این عکس را از من گرفت، کسی که دو سال بعد از گرفتن این عکس، خیانت سینمایی بزرگی در حقم کرد! این هم حس عجیب و تلخیه!

به قول آقا اسفندیار، بازیگر «خواب تلخ»: خدا همه ما را رحمت کنه!»

«خواب تلخ» نخستین فیلم بلند محسن امیریوسفی در سال ۸۲ تولید شد و داستان مرده‌شوری را روایت می‌کند که سرانجام یک روز با مرگ خودش روبرو می‌شود. این فیلم برنده جایزه ویژه بخش دوربین طلایی جشنواره کن و برنده جایزه نگاه جوان بخش دو هفته کارگردان‌های این جشنواره در سال ۲۰۰۴ شد و در بیش از چهل جشنواره جهانی شرکت کرد. «خواب تلخ» بعد از ۱۲ سال سرانجام از سوم آذر ماه در گروه «هنر و تجربه» روی پرده  می‌رود.

عوامل این فیلم سینمایی عبارتند از نویسنده، کارگردان و تدوین: محسن امیریوسفی، مدیر فیلمبرداری: بایرام فضلی، صداگذاران: محمدرضا دلپاک، حسین مهدوی، بازیگران: عباس اسفندیاری، دلبر قصری، محسن رحیمی، زنده یاد یدالله انوری، پخش بین المللی: نسرین میرشب (دریم لب).

منبع: آوای ایرانیان

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “کارگردانی که فکر می‌کرد قراره سالی یکبار فیلم بسازد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید