آخرین خبر

اولین اجرای زنده «دخت پری‌وار» علیرضا قربانی در تالار وحدت

آوای ایرانیان: علیرضا قربانی خواننده موسیقی سنتی کنسرت آلبوم موسیقی «دخت‌ پری‌وار» را طی تاریخ ۱۹ الی ۲۲ خرداد در تالار وحدت تهران برگزار می‌کند.

به گزارش آوای ایرانیان، آلبوم «دخت پری‌وار» را مهیار علیزاده ساخته و تنظیم کرده است. آلبوم «دخت پری وار» دارای ۱۲قطعه به نام‌های «پرده نشین»، «دریای بی پایان»، «مرثیه»، دوستت دارم»، «عتاب یار»، نگاه»، «راز»، «دلتنگ»، «صبح آزادی»، «گمگشته»، »سودای عاشقی» و «دخت پری وار» است.

در این اثر از شعر شاعران نام آور امروز و دیروز ایران استفاده شده و تصنیف ها و ترانه ها و آواز این آلبوم بر مبنای سروده هایی از سعدی، عطار، عراقی، سایه، قیصر امین پور، فریدون مشیری، محمدعلی اسلامی ندوشن، محمدعلی بهمنی و علیرضا کلیایی کار شده است.

علیرضا قربانی، خوانندهٔ آلبوم «دخت پری وار»، در بروشور آلبوم نوشته است: «دخت پری وار محصول افکار و تراوش های ذهنی و روحی من و دوست عزیزم، مهیار علیزاده، است، که در سال های اخیر بیش تر و مهربانانه تر در کنار یکدیگر زیسته ایم. انتخاب نام آلبوم، برداشت از شعر زیبا و اثرگذار استاد محمدعلی اسلامی ندوشن است که در وصف ایران عزیز و آمیخته با جانمان سروده شده است، که هرچه برای این سرزمین از دل و جان به انجام رسانیم، کم است و همواره بدهکار آن و مردمانش خواهیم بود».

در ارکستراسیون آلبوم «دخت پری وار» سازهای فرنگی بسیاری به کار رفته و در کنار سازهای زهی، بادی و کوبه یی، ساز الکترونیک هم نقشی پر رنگ در سازبندی این اثر دارد.

بر اساس این گزارش، کنسرت آلبوم موسیقی «دخت‌ پری‌وار» به خوانندگی علیرضا قربانی و آهنگسازی مهیار علیزاده  طی تاریخ ۱۹ الی ۲۲ خرداد در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “اولین اجرای زنده «دخت پری‌وار» علیرضا قربانی در تالار وحدت”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید