آخرین خبر

عکس// فروش یک گیتار به قیمت 137هزار دلار!

۱۴۶۳۳۸۱۷۱۸۴۹۰_۳۴۶۲آوای ایرانیان: یکی از گیتارهای خواننده تازه درگذشته آمریکایی، به قیمتی چهار برابر آنچه پیش‌بینی شده بود، فروخته شد.

«بی‌بی‌سی» نوشت: گیتار زردرنگی که «پرینس» خواننده آمریکایی در دهه‌های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ می‌نواخت، توسط حراجی «هریتج» عرضه شد و به قیمت ۱۳۷ هزار و ۵۰۰ دلار (۱۰۰ هزار پوند) به فروش رسید.

دسته ساز «پرینس» در سال ۱۹۹۴ شکست و بعدها تعمیر شد. این هنرمند در زمان حیاتش چند گیتار دیگر به رنگ‌های مختلف داشت؛ اما این ساز به‌دلیل ظاهر منحصربه‌فردش شهرت دارد.

این گیتار توسط «جیم ایرسای» – رییس یک باشگاه فوتبال آمریکایی – به حراجی عرضه شد. «ایرسای» مجموعه‌داری است که یادگاری‌ها و سازهایی هم از «باب دیلن»، «جان لنون» و «جری گارسیا» را در اختیار دارد. او سال گذشته درام کیتی را که «رینگو استار» درامر گروه «بیتلز» آن را می‌نواخت، به قیمت دو میلیون و ۱۰۰ هزار دلار به فروش رساند.

«پرینس» که در طول چند دهه فعالیت هنری‌اش از پیشگامان ژانرهای متنوع موسیقی مانند پاپ، R&B، فانک و … بوده، ۲۱ آوریل ۲۰۱۶ در استودیوی موسیقی خانگی‌اش در مینه‌سوتا از دنیا رفت. پلیس هنوز جزییاتی از علت مرگ او فاش نکرده است

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “عکس// فروش یک گیتار به قیمت ۱۳۷هزار دلار!”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید