آخرین خبر

مجری “هفت”: ما توي تلويزيون نمي‌توانيم چنين غلط‌هايي بكنيم»!

آوای ایرانیان: حالا که دیدید برنامه “هفت” رکاب نداده دوره افتاده‌اید و روزنامه‌ها را به افشاگری واداشته‌اید…

نوشته شدن این یادداشت خطاب به دبیر جشنواره مقاومت، پس از انتشار خبر درخواست پول کردن برنامه هفت، برای پوشش این برنامه با موضوع دفاع مقدس، در یک رسانه متصل به منابع خبری ویژه، حاشیه‌ای دیگر برای برنامه هفت است. با توجه با این نوشته و حاشیه‌های قبلی و دور از عقل این برنامه، و سطح درک و ادب مجری “هفت”، (خارج از بحث میزان اعتبار یا عدم اعتبار جشنواره مقاومت) به نظر می‌رسد که سازمان صدا و سیما، باید نظارت بیشتری در انتخاب مجریان برنامه‌هایش داشته باشد. هر چند که یکی از مدیران صدا و سیما، پس از انتشار این اخبار گفته بود که این برنامه وظیفه دارد سیاست‌های ابلاغ شده را رعایت کند.

متن کامل یادداشت مجری برنامه هفت خطاب به دبیر جشنواره مقاومت را، در ادامه، به نقل از سینماروزان بخوانید:

مدیر محترم جشنواره مقاومت

حضرت آقای محمد خزاعی

نمی‌دانم شما چند سال دارید اما گمان می‌کنم بیست سالی از من کوچک‌تر باشید. اگر این‌طور باشد باید در سال شصت و دو که من مدیر گروه فیلم و سریال تلویزیون جمهوری اسلامی بودم و تولید و نمایش همه فیلم‌ها و سریال‌ها و برنامه‌های سرگرم‌کننده و مسابقه‌ها و خرید و نمایش همه تولیدات خارجی اعم از فیلم و سریال مستند و داستانی را مدیریت می‌کردم شما تازه وارد دبستان شده بودید و داشتید یاد می‌گرفتید که بنویسید بابا نان داد و چیزهایی در همین حدود! چند سال بعد هم که داشتم سریال کوچک جنگلی را می‌ساختم یا حتی در سال شصت و نه که فیلم “عروس” را ساختم احتمالا حضرتعالی هنوز داشتید سعی می‌کردید دیپلم بگیرید.

اینها را می‌گویم که بدانید صلاحیت دارم و می‌توانم ادعا کنم شما مدیر نالایق و ناتوانی هستید!… چرا مدیر نالایق و ناتوانی هستید؟ چون برای اداره رویدادی مثل جشنواره مقاومت سعی می‌کنید سوار کول تلویزیون شوید و وقت رئیس صدا و سیما و از صدر تا ذیل مدیران دیگر را می‌گیرید و پافشاری می‌کنید که همه برنامه‌های تلویزیون درباره سینما ویژه شما شود و به جشنواره تحت مدیریت شما اختصاص پیدا کند و حتی اصرار می‌کنید که برنامه هفت هر شب برای شما ویژه برنامه اجرا کند!

لابد خیال می‌کردید همه ملت ایران، مثل رئیس صدا و سیما و بقیه مدیرانی که وقتشان را با اصرار بیهوده گرفتید بالاخره یک طوری مجبور می‌شوند هر شب پای تلویزیون‌ها بنشینند و همه برنامه‌های ماهواره‌ای و غیر ماهواره‌ای را رها کنند و برنامه هفتی را تماشا کنند که در بیان ابعاد مختلف جشنواره فوق‌العاده و بی‌عیب و نقص شما به‌به و چه‌چه می‌کند! نه برادر من! برنامه “هفت” علاقه‌مندان و تماشاچیانش را مفت به دست نیاورده و با وراجی‌های بیهوده جمع نکرده که حالا در اختیار شما قرار دهد و اجازه دهد در طول چند شب همگی پراکنده شوند و به امان خدا بروند.

شما چیزی از تلویزیون نمی‌دانید! شنیده‌اید که برنامه “هفت” چند میلیون بیننده دارد و خیال کرده‌اید کافی است با زور و تهدید سوار برنامه ما بشوید تا همه ضعف و ناتوانی خودتان را در تبلیغ و جا انداختن جشنواره تحت مدیریت خودتان جبران کنید و نگاه همه مردم را به طرف خودتان برگردانید. شما نمی‌دانید که خیلی از علاقه‌مندان به برنامه “هفت “همین حالا که هنوز خودمان را در اختیار شما و امثال شما قرار نداده‌ایم تمام برنامه را از اول تا آخر نمی‌بینند. نمی‌دانید هر لحظه که برنامه ضعیف شود و جذابیت خود را از دست بدهد مردم به سراغ کانال‌های دیگر یا سرگرمی‌های دیگر می‌روند و طی چند دقیقه ممکن است صدها هزار و حتی میلیون‌ها بیننده ریزش کنند و بی‌خیال ما بشوند.

عزیز دل من تلویزیون که شوخی بردار نیست! تلویزیون سینمای ملی نیست که شما و مدیرانی مثل شما در طول ده سال باعث ریزش تماشاچیانش از سی و چند میلیون به کمتر از ده میلیون شدید و سالن‌های نمایش را به کلی سوت و کور کردید و در تمام آن سال‌ها برای هم نوشابه باز کردید و کف زدید و هورا کشیدید.

ما توی تلویزیون نمی‌توانیم چنین غلط‌هایی بکنیم و خیلی پیش از آن که به توفیق الهی هشتاد درصد بینندگان را پخش و پلا کنیم صاحب سازمان خودمان را لوله می‌کند و توی سرازیری جام جم می‌اندازد تا خیلی قشنگ قل بخوریم و بیاییم پایین! حالا که دیدید برنامه “هفت” رکاب نداده دوره افتاده‌اید و روزنامه‌ها را به افشاگری واداشته‌اید و پاپاراتزی را به رقص آورده‌اید که افخمی پول خواست و ما ندادیم و این‌طوری شد که “هفت” در اختیار ما قرار نگرفت!

باید بدانید که اگر تلویزیون برای ترویج و تبلیغ پروژه‌های پرخرج و ناقص و ابتر شما هزینه مطالبه کند کار درستی کرده و اصلا بسیاری از برنامه‌های صدا و سیما با حمایت مالی سازمان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی بخشی از هزینه‌های خود را تامین می‌کنند. فقط نمی‌دانم چرا پیش از آن که از شما مطالبه کنند از من نپرسیدند آیا قبول می‌کنم به رویداد تحت مدیریت شما بیش از حدی که خودم صلاح می‌دانم بپردازم یا نه؟ به هر حال شانس با شما بود که پول‌هایتان را قبلا از بین برده بودید وگرنه آخر سر لابد باید از من می‌خواستند برایتان توی برنامه تبلیغ کنم و من می‌گفتم نع!… اما لطف کنید و به این یادداشت جواب ندهید و با من تماس نگیرید و مخصوصا نفرمایید که خودتان آن مزخرفات را به مطبوعات نداده‌اید و کارمندانتان خطا کرده‌اند یا روزی نامه‌نویسان خودشان کرم ریخته‌اند. این جور توجیهات بی‌لیاقتی شما را در مدیریت بیش از پیش آشکار می‌کند.

سبحان من لایعتدی علی اهل مملکته

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مجری “هفت”: ما توی تلویزیون نمی‌توانیم چنین غلط‌هایی بکنیم»!”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

برنامه کنسرت ها

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید