آخرین خبر

انتشار “رنگین کمان درد” و “شهادت نامه”

آوای ایرانیان: مدیر موسسه هنر و ادبیات «هلال» از تولید و ضبط چند قطعه موسیقایی ویژه ایام سوگواری حضرت سید الشهدا با همراهی آریا عظیمی نژاد و سید محمدسادات اخوی خبر داد. حجت الاسلام حسین فتحی مدیر موسسه هنر و ادبیات «هلال» درباره تازه ترین فعالیت های این مجموعه در حوزه موسیقی محرم بیان کرد: طی روزهای گذشته آلبوم «خاتون» با هنرمندی حجت اشرف زاده در تماشاخانه مهر حوزه هنری رونمایی شد که این اثر یکی از آثار قابل توجه پژوهشی در حوزه موسیقی محرم است که امیدوارم مورد قبول مخاطبان قرار بگیرد.

وی ادامه داد: این روزها مشغول تولید و ضبط مجموعه‌های موسیقایی با نام «شهادت نامه» و «رنگین کمان درد» هستیم که تعدادی از این آثار در فضای مجازی منتشر و خوشبختانه مورد استقبال دوستداران نواهای عاشورایی قرار گرفته است. البته طبق برنامه ریزی هایی که انجام گرفته قرار بر این است این آثار در قالب آلبوم منتشر شود.

مدیر موسسه هنر و ادبیات «هلال» درباره جزییات این دو اثر موسیقایی مناسبی توضیح داد: آهنگسازی، انتخاب موسیقی و تنظیم این آثار بر عهده آریا عظیمی نژاد است و کلام و روایت آن توسط سیدمحمد سادات اخوی خوانده می‌شود و مباحث عاشورایی شیخ جعفر شوشتری از کتاب «مواعظ» و مقاتلی براساس شخصیت‌های قیام سالار آزادگان به صورت نفر به نفر به مخاطبان ارائه شده است. با توجه اینکه دوست داشتیم سازندگان اثر در حال و هوای کار باشند، تلاش کردیم مراحل مربوط به ضبط و تولید در همین ایام صورت گیرد و فکر می کنم این فضا می تواند به انتقال حس بیشتر به مخاطبان کمک قابل توجهی داشته باشد.

فتحی در پایان گفت: اگر مشکلی نداشته باشیم این آثار موسیقایی به صورت کامل در ایام منتهی به اربعین حسینی رونمایی می شود. البته هم اکنون چند قطعه از این آثار در دسترس دوستداران حضرت ابا عبدالله قرار گرفته که امیدوارم مورد قبول حضرت حق قرار بگیرد

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “انتشار “رنگین کمان درد” و “شهادت نامه””

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید