آخرین خبر

رحمانپور، فیضیان و عبدی‌پور از آواهای سوگ می‌گویند

آوای ایرانیان: ایرج رحمانپور، احسان عبدی‌پور و حامد فیضیان عصر فردا در خرم‌آباد در سوگ درگذشتگان زلزله کرمانشاه، نغمه سرمی‌دهند.

به گزارش آوای ایرانیان، هر ساله در این ایام جشنواره‌ای با عنوان «آواهای سوگ» در لرستان برگزار می‌شود. این جشنواره که امسال با زلزله‌ی کرمانشاه هم‌زمان شده، به همدردی با زلزله زدگان کرمانشاه اختصاص داده شده است.

ایرج رحمانپور خواننده موسیقی لرستان در این باره می‌گوید: هر سال مراسمی با عنوان «آواهای سوگ» در لرستان برگزار می‌شود که امسال این مراسم به خاطر هم‌زمان شدن با زلزله‌ی غرب کشور، به همدردی با مردمان این مناطق اختصاص دارد.

او ادامه داد:‌ هر سال جشنواره‌ی «آواهای سوگ» جنبه کارگاهی داشته است. یعنی هر کدام از هنرمندانی که در این جشنواره حضور می‌یابند، به بیان بخش‌هایی از موسیقی سوگ می‌پردازند و نمونه‌هایی از آن را برای مخاطبان اجرا می‌کنند. برای مثال من به معرفی مقام «چمر» در موسیقی لرستان می‌پردازم و نمونه‌ای از آن را اجرا می‌کنم.

رحمانپور تاکید کرد: امسال تصمیم گرفتیم این مراسم را به سوگِ مردمانِ زلزله‌زده‌ی کرمانشاه اختصاص دهیم. آقای فیضیان و آقای عبدی‌پور به همراه من در این مراسم به اجرای برنامه می‌پردازیم. هنوز مشخص نیست که این اجراها به صورت انفرادی است یا به صورت گروهی و در کنار هم به اجرا می‌پردازیم.

مراسم «آواهای سوگ» فردا پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ از ساعت ۱۶:۰۰ در تالار شهید آوینی مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم‌آباد برگزار می‌شود.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “رحمانپور، فیضیان و عبدی‌پور از آواهای سوگ می‌گویند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید